Тема: Подорожуємо автобусом. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: закріпити знання дітей про поведінку в автобусі; формувати уявлення про проїжджу частину і тротуар; навчати правильно називати транспортні засоби, чітко вимовляти трискладові слова, за допомогою сюжетних картинок відповідати на запитання зв’язними реченнями; розвивати спостережливість, мовлення, увагу; виховувати культуру поведінки, повагу до інших.
Словник: збагачувати словник дітей словами: квитки, світлофор, тротуар, зупинка; активізувати вживання слів і словосполучень: вантажна машина, легкова машина, автобус, дорога, трамвай.
Матеріал: атрибути до сюжетної гри «Автобус» (кермо, квитки), світлофор, сюжетні картинки «Транспорт».
Хід заняття Подорожуємо автобусом. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
(Заняття проводиться на вулиці.)
Вихователь. Сьогодні ми з вами вирушимо у цікаву подорож. А на чому можна подорожувати?
— Я пропоную поїхати на автобусі.
Але спочатку давайте пригадаємо, як слід поводитися в автобусі.
(Діти пригадують правила поведінки в автобусі.)
Діти. Заходити в автобус спокійно. Не галасувати. Не штовхатися. Не поспішаючи, зайняти вільне місце.
До нашого автобуса
Метелик залетів.
Нікого не питаючи,
На перше місце сів…
Нечемний ти, метелику,
Недобре так робить!
Як хочеш з нами їхати,
То треба заплатить.
Що потрібно придбати для поїздки в автобусі? (Квитки.)
(Діти промовляють фразу «Дайте, будь ласка, квиток!»)
Вихователь. Тепер сідайте в автобус і вирушаємо. Ось перша зупинка. Хто це нас зустрічає?
Промовляє він без слів
Добрим світлом кольорів,
Як дорогу перейти
— Нумо, вогнику, світи!
Знак червоний
— Треба стати
І хвилинку зачекати,
Жовтий мовить
— Будь готовий,
А зелений — йди здоровий! (Світлофор.)
Вихователь. Це не звичайний, а говірливий світлофор. Він хоче пограти з вами в гру.
Дидактична гра «Говірливий світлофор»
Діти промовляють трискладові слова, плескаючи на кожен склад у долоні: ву-ли-ця, до-ро-га, зу-пин-ка, ма-ши-на, ав-то-бус, світ-ло-фор тощо.
Вихователь. Їдьмо далі, займайте місця в автобусі. Наступна зупинка «Проїжджа частина дороги».
Запитання для дітей:
— Біля чого ми зупинилися? (Біля дороги.)
— Що їздить по дорозі?
— Які машини ви помітили?
— Якого вони кольору?
— Що везуть вантажні машини?
— А кого везуть легкові машини?
— Як сигналить машина?
— А чи ходять по дорозі люди? Чому?
— Де потрібно ходити людям?
І автобус нам теж сигналить, кличе їхати далі. Займайте швидше місця. Наступна зупинка «Дитячий садок».
Подивіться, тут якісь картинки. (Картинку отримує кожна дитина.) Потрібно сказати, хто на чому їде.
(Діти беруть картинку і говорять, що на ній зображено: «Дівчинка їде на машині», «У вантажній машині їде ведмедик» тощо.)
Підсумок
Вихователь. Ось і завершилася наша подорож. Вам сподобалося? А що сподобалося найбільше? (Відповіді дітей.)
Тема: Подорожуємо автобусом. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі