Тема: Ми йдемо в цирк. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: вчити дітей лічити предмети дотиковим способом, порівнювати групи предметів за кількістю (більше, менше, стільки ж); закріпити цифри у межах 5; вправляти дітей переміщуватись у просторі за заданим напрямком та за вказівкою: швидше або повільніше; розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять; виховувати активність та інтерес до занять з математики.
Демонстраційний матеріал: фланелеграф; квітка; клоун Ваня; чарівник (ляльки), п’ять левів; п’ять собачок; мішечок із кубиками; курочка; черепаха; п’ять кішок (іграшки); одна тарілка з яблуками; одна — з грушами.
Роздавальний матеріал: каси з цифрами; аркуш картону; квітка; зашиті в серветці ґудзики.
Хід заняття Ми йдемо в цирк. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі
— Діти, клоун Ваня запросив нас до цирку. Підемо? А дорогу вказано на цьому плані. Спочатку ідемо прямо, а потім ліворуч, потім праворуч, повільно сходами вниз, знову швидше праворуч, повільно сходами вгору, швидше ліворуч і прямо.
— На арені виступала мавпочка Соня. Вона загубила ось цей мішечок. Впізнаймо на дотик, що в ньому. (Кубики)
— Перелічимо кубики, торкаючись до них пальчиками через мішечок.
— Скільки кубиків у мішечку? (П’ять.) Клоун Ваня пропонує вам полічити ґудзики, що зашиті в торбинках, і показати цифру, яка відповідає їх кількості.
— На арену винесли тумби і розклали їх в ряд. Порахуймо тумби порядковою лічбою.
— Зараз будуть виступати леви. Кожному левові прикріпили цифру з місцем, яке він повинен займати, тобто на першу тумбу повинен сісти лев з цифрою 1, на другу з цифрою 2 тощо. Леви зайняли місця. Подивіться, чи правильно вони це зробили? Давайте допоможемо левам сісти правильно. (Діти розміщують левів.)
— А зараз змагаються в бігові черепаха і курочка. Як біжить черепаха? (Повільно.)
— А курочка? (Швидко.) Хто переможець? (Курочка.) Чому? (Тому, що бігла швидше.)
— На арену виходить дресирувальник із групою дресированих тварин.
— Скільки в нього собачок? (П’ять.) А кішок? (П’ять.)
— Кого ж більше — кішок чи собачок? (Порівну.) Правильно, собачок стільки ж, як і кішок. Оцей собачка любить рахувати. Він пропонує вам таку гру: він буде гавкати, а ви рахувати і показувати йому відповідну цифру.
А ось котик Воркотик любить нявчати. Скільки разів він занявчить, стільки пальчиків ви йому покажіть.
Фізкультхвилинка
В цирку літали сороки,
Три сороки-білобокі….
Так новинами хвалились,
Що аж крила притомились.
А дельфіни так пірнали,
Що аж спини вигинали.
Раз-два, раз-два —
Веселилась звірина.
— Зі своїм номером виходить чарівник-фокусник. Зі своєї скриньки він виймає чарівну квітку, що вміє сама переміщатися в просторі. Уважно стежте за квіткою та відповідайте чарівникові, де вона знаходиться. (Справа, зліва, посередині, вгорі, внизу.)
— У вас також є квіточка та аркуш картону. Чарівник скаже вам, де квітка. А ви відповідно її розташуйте.
Виходить клоун Ваня і виносить 2 тарілки. На одній груші, а на другій — яблука.
— Скільки груш на тарілці? (Чотири.) Скільки яблук? (Три.) Чого більше — яблук чи груш? (Груш.)
— На скільки груш більше, ніж яблук? (На одну.)
— Що слід зробити, щоб груш і яблук було порівну. (Необхідно покласти ще одне яблуко..)
— Скільки тепер яблук? (Чотири.) А груш? (Чотири.)
— Отже, їх порівну. Клоун пригощає дітей грушами та яблуками, і вони повертаються до дитячого садка.
Тема: Ми йдемо в цирк. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі