Заняття 19. Тема. Кольори. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Заняття 19. Тема. Кольори. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Програмовий зміст: закріпити з дітьми назви кольорів; продовжувати формувати розуміння й особливості вживання узагальнюючого поняття колір; розвивати допитливість, уважність; виховувати організованість у грі.

    Хід заняття 19. Тема. Кольори. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Вихователь. Діти, до нас сьогодні завітав Олівець-Малювець.

    Діти (пропонують Олівцеві-Малювцю сісти). Сідай, будь ласка.

    Вихователь. Олівець уміє дуже гарно малювати. його навчила матуся-Веселка. У нього є багато братів олівчиків і сестричок фарб. Вони всі мають різний колір. Коли ж зберуться разом, то схожі на свою матусю. Мама-Веселка їх дуже любить, і дітки її дуже люблять. (Розглядають олівці.)

    Ось послухайте, як Олівець-Малювець розповідає про свою маму-Веселку:

    Вийшла звідкись гарна жінка,
    На ній стрічка-семицвітка;
    А де з річки воду брала,
    Там коромисло зламала.

    Вихователь виставляє малюнок, де зображена Веселка.

    Вихователь. Діти вам подобається Веселка? (Так.) А чим? (Вона гарна, яскрава, різнокольорова.)

    — Давайте назвемо кольори Веселки. (Відповіді дітей.)

    — Олівцеві дуже приємно, що ви так багато знаєте про його матусю. Вона дійсно різнокольорова. І коли вони з братами та сестрами всі разом щось розфарбують, то вона говорить. «Мої ж ви різнокольорові пустунчики».

    А ще в олівчика є друзі, які живуть поряд. Олівці чорного та коричневого кольору. Що можна намалювати цими кольорами? (Землю, стовбури дерев.) Олівець-Малювець засидівся і почав щось робити. Що він робить? (Малює.) Де він малює? (На папері.)

    — А що потрібно, щоб гарно малювати? (Для того, щоб малювати, потрібен папір, олівці, фарби.)

    — Молодці, діти! То ж, відпочинемо.

    Фізкультхвилинка

    Розмалюю писанку, розмалюю, (діти малюють у повітрі)
    Гривастого коника намалюю. (Підстрибують на місці.)
    Розмалюю писанку, розмалюю, (повторно малюють у повітрі)
    І сопілку гарну я намалюю.
    Ду-ду-ду-ду-ду. (Удають, що грають на сопілці.)

    Вихователь. Доки ми відпочивали, веселка стала коромислом над лугом і розцвіли різнокольорові квіточки. Давайте спіймаємо метеликів і посадимо їх кожного на свою квіточку.

    Дидактична гра «Посади метелика на квітку»

    Мета: закріпити назви кольорів, уміння знаходити свій колір з-поміж інших; виховувати уважність.

    Матеріал: різнокольорові метелики на ниточках, різнокольорові квіти за кількістю дітей, дзвіночок.

    Вихователь дзвенить дзвіночком, діти з метеликами у руках бігають по-між квітами, розкладеними на килимку. Дзвіночок затихає, кожен метелик знаходить свою квітку відповідного кольору.

    Вихователь. Дітки, а Олівець-Малювець приніс іще щось. Погляньте і скажіть, що це? (Одяг.) Так, а якого він кольору? (Різнокольоровий.) Правильно. Братики Олівчики і сестрички фарби розфарбували його в різні кольори.

    Дидактична гра «Добери за кольором»

    Діти розбирають предмети одягу. Коли вихователь сигналізує кольоровим олівцем, діти приносять до нього одяг такого ж кольору.

    Рухлива гра «Знайди свою хатинку»

    Вихователь розподіляє, хто в якій хатинці за кольором буде жити (червоний, коричневий, блакитний.)

    Діти бігають, а коли задзвонить дзвоник, підходять до своєї хатки і називають колір.

    Підсумок

    Вихователь. Назви яких кольорів ви запам’ятали?

    Заняття 19. Тема. Кольори. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі
