Тема: Складання оповідання вихователем разом із дітьми. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: удосконалювати уміння дітей відповідати на запитання вихователя, правильно називати взуття; формувати уміння вимовляти звук [ф] із різною силою; навчати складати оповідання, додаючи слова, закінчуючи фразу (за допомогою вихователя); активізувати вживання прислівників вгору — вниз; розвивати правильне дихання, зв’язне мовлення, увагу, логічне мислення; навчати берегти взуття; виховувати потребу у взаємодопомозі.
Словник: черевички, чобітки, босоніжки, капці; гойдалка.
Матеріал: іграшка Домовичок Кузя, зображення Країни Чобітків, зображення парку, площинні силуети взуття, фланелеграф, площинна гойдалка, брудні чобітки, ганчірка, вода.
Попередня робота: ознайомлення з назвами взуття.
Хід заняття Складання оповідання вихователем разом із дітьми. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Вихователь. Діти, ви чуєте, хто це так важко зітхає? Та це ж домовичок Кузя!
Що з тобою трапилося, чому ти босоніж?
Домовичок. У мене трапилася біда. Мої черевички десь поділися, я їх не можу знайти.
Вихователь. Діти, ви не бачили Кузиних черевичків? Як ви думаєте, де вони можуть бути? (Міркування дітей.)
А я думаю, вони вирушили до чарівної Країни Чобітків. Давайте пошукаємо їх там.
(Виставляється картини із зображенням чарівної країни з намальованими чобітками, черевичками, босоніжками тощо.)
Вихователь. Яке взуття ви тут бачите?
— Якого кольору?
— Чи є, Кузю, тут твої черевички?
Домовичок. Ні, своїх черевичків я тут не бачу.
Вихователь. Діти, ви помітили, що взуття тут чомусь невеселе? У кожного з них був братик-близнюк або сестричка, а зараз вони загубилися. Давайте допоможемо їм знайти одне одного.
(Діти шукають пари.)
— Але чобітки ми не знайшли. Давайте подивимось у парку.
(Виставляється картинка із зображенням природи.)
— Ви чуєте, яку пісеньку співає вітерець? (Діти промовляють «ф-ф-ф».)
Спочатку маленький, а потім сильний.
Вітерець почав стихати.
Засвітило сонечко і нам посміхнулося.
Як посміхнулося сонечко?
Фізкультхвилинка
Почали літати комахи: бджілки, метелики.
Як вони літали?
Сіли на квіточки, попили нектару і полетіли далі.
(Діти сідають на стільці.)
У парку стояла… (гойдалка).
Вона була… кольору.
Гойдалка гойдалася… (вгору — вниз).
Захотіли покататися на ній… (черевички).
Вони гойдалися… (вгору — вниз).
Потім захотіли погойдатися… (босоніжки).
Вони теж гойдалися… (вгору — вниз).
Після босоніжок на гойдалку сіли… (капці).
І теж злітали… (вгору — вниз).
Усім було дуже весело.
Вихователь. Але й на гойдалці наших черевичків немає. Чуєте, хтось плаче! Та це ж черевички сховалися під кущиком.
(Дістають черевички. Вони дуже брудні.)
Вихователь. Кузю, чи не твої це черевички?
Домовичок. Так, так, це мої, ріднесенькі!
Вихователь. Діти, як ви думаєте, чому черевички втекли від домовичка?
Так, вони були брудні, бо Кузя не доглядав за ними.
— А як потрібно доглядати за взуттям?
— Куди його слід ставити?
Ми тобі й віршика, Кузю, розповімо:
Братикові чобітки,
Червоненькі чобітки
Обійшли усі стежки.
Спить Андрійко,
Менший братик,
То й вони вже хочуть спати,
Я почищу чобітки,
Ще й ослінчика знайду,
У сухенькому куточку
Спочивати покладу.
Підсумок
Вихователь. Молодці, дітки, допомогли домовичкові. А тепер він прощається, дякує нам і обіцяє доглядати за своїм взуттям.
Тема: Складання оповідання вихователем разом із дітьми. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі