Тема: Настала зима. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Тема: Настала зима. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Програмовий зміст: розширювати і поглиблювати знання дітей про зимові розваги й одяг; активізувати й поповнювати лексичний запас; розвивати пам’ять, логічне мислення; виховувати любов до природи.

Хід заняття Настала зима. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Вихователь. Діти, погляньте, яка гарна сніжинка впала мені на руку, а на ній — загадка.

Що за диво: все село
Білим пухом занесло.
Дива зовсім тут нема,
Це до нас прийшла… (зима).

— Діти, а як змінюється природа взимку? Назвіть ознаки зими.

— Як ви вважаєте, зима — це добре чи погано?

Добре, бо:

• багато снігу, можна ліпити снігову бабу;

• сніг вкриває рослини від морозу;

• дерева мають можливість відпочити;

• можна кататися на санках, лижах, ковзанах.

Погано, бо:

• сніг засипав усе: і тварини, і птахи залишилися без їжі;

• слизько, можна впасти;

• холодно, морозно, слід турбуватися про тепло.

Зима — це улюблена пора року всіх дітлахів. А чому, як ви гадаєте?

— Ось послухайте віршик.

Із доріжки до доріжки
Полетіли влучно сніжки,
І почався білий бій,
Закрутився у сувій.
Закрутився, покотився,
Під горою зупинився.
Зверху сніг, і знизу сніг,
І ніхто впізнать не міг,
Де чиї стирчали ніжки,
Ой, весела гра у сніжки!

Бесіда з дітьми

— У яку гру грали діти?

— Чому бій названо «білим»?

— Які ще зимові розваги ви знаєте? Робота за картиною «Зимові розваги». Розповідь вихователя за картиною. Запитання до дітей

— Яка пора року зображена на картині?

— Який сніг укрив землю?

— Як одяглися діти?

— Що вони роблять?

Фізкультхвилинка

Білий сніг, білий сніг
Заміта стежинки. (Колові рухи руками.)
Цілий день, цілий день
Падають сніжинки, (нахили тулуба вперед)
Вітерець-жартівник (повороти навколо себе)
Віхолу здіймає,
А мороз-чарівник (підстрибування)
З діточками грає.

Дидактична гра «Добери одяг»

Перед дітьми — малюнки із зображенням одягу різних сезонів.

Завдання: обрати одяг для зимної прогулянки, назвати його. Вихователь. А сніжинка хоче загадати загадки:

Біле, як сорочка,
Пухнасте, як квочка,
Крил немає,
А гарно літає.

Підсумок

Що це за птиця,
Що сонця боїться? (Сніг.)

Без рук, без олівця,
Малює без кінця. (Мороз.)

Вихователь. А сніжинці вже час летіти далі, адже в групі тепло, і вона може розтанути. Подякуємо їй за цікаву розповідь.

Тема: Настала зима. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *