Тема: Котигорошко. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: вчити дітей називати числа у прямому та зворотному порядку в межах п’яти; повторити кількісні відношення: більше, менше, порівну; вправляти в обведенні контурів цифр, олівцем; розвивати логічне мислення, пам’ять, дрібну мускулатуру пальців; виховувати самостійність, уважність, бажання займатись математикою.
Демонстраційний матеріал: кубики з цифрами; малюнок річки, в якій лежать камінці з цифрами; українець; українка (іграшки); 2 зайчики; 4 моркви.
Роздавальний матеріал: кошики з морквинками і зайчиками; аркуш картону, розділений лінією на 2 смужки; цифри; олівці; аркуш білого паперу; солодкі горошинки.
Хід заняття Котигорошко. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Заходить хлопчик-українець (лялька): Добрий день, діти!
Йшов я, друзі, через ліс,
Вам оцю загадку ніс.
З’їла жінка горошину,
Згодом народила сина.
Виріс, як з води, хлопчина,
Захищать пішов родину.
Бився з змієм булавою,
Врятував братів з сестрою.
Дам подумать тільки трошки,
Звуть мене… Котигорошко!
— Заховав змій мою сестру Оленку у високій башті. Щоб до неї дістатись, потрібно збудувати східці.
А східці не прості, а з цифрами. Допоможіть мені збудувати східці з кубиків вверх — від 1 до 5 та вниз — від 5 до 1. А тепер слід підніматися і спускатися, рахуючи східці (1, 2, 3, 4, 5 — 5, 4, 3, 2, 1).
— Визволив Котигорошко Оленку, веде додому, а шлях їм перетнула річка. А перейти її можна по камінчиках, але необхідно називати цифри, що написані на кожному камінчику. Допоможемо Котигорошкові з Оленкою перейти річку? (Діти називають цифри, на які вказує вихователь.)
— Зустрівся Котигорошко із зайченятами, що ніяк не могли поділити моркву. Просить Котигорошко допомогти йому поділити морквинки між зайченятами. Викладіть на верхній смужці картону трьох зайчиків, а на нижній — на одну менше морквинок. Скільки морквинок ви виклали? (Дві.)
— Що слід зробити, щоб зайчиків і морквинок стало порівну? (Докласти ще одну морквину.)
— Скільки тепер морквин? (Три.)
— А зайчиків? (Три.) То що можна сказати? (Зайчиків і морквин стало порівну.)
— Поїли зайці моркву і знову прибігли. Тепер їх уже чотири. Викладіть на верхній смужці чотири зайчики, а на нижній — на одну більше морквинок.
— Скільки морквинок? (П’ять.)
— Що потрібно зробити, щоб зайчиків і морквинок стало порівну? (Одну морквину забрати.)
— Скільки стало морквин? (Чотири.) А зайчиків? (Чотири.) Тобто їх стало порівну.
Фізкультхвилинка
— А хто це так голосно шумить, гуркотить? Напевне це Змій. Зміїв голос переможемо, в тому гра нам допоможе. Виконуйте усі вправи, які я вам покажу:
Руки, наче гілочки, підіймайте,
Ними, мов ялиночки, колихайте.
Гей, гей, га, гей, гей, га!
Змія зупинить весела гра.
На коліна ставте свої рученята,
В барабан заграємо, як зайченята.
А тепер, як олені, будем ходити,
Ногами, мов копитами, гуркотіти.
Чуєте? Допомагає!
Зміїв голос затихає.
— А тепер Котигорошко пропонує позмагатися з вами, малята. Ось візьміть цифри та олівці, а також аркуш паперу. Потрібно обвести цифри по контуру, швидко й правильно. Побачимо, хто швидше впорається з цим завданням — Котигорошко чи діти. Котигорошко хвалить дітей.
Час отримать нагороди.
А призи в Котигорошка — Це смачнісенькі горішки.
Пригощає дітей.
Тема: Котигорошко. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі