Тема: Котик і півник. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: перевірити засвоєння дітьми просторових уявлень: зліва, справа, посередині; закріпити знання про геометричні фігури (трикутник, круг, квадрат, прямокутник); про частини доби; розвивати логічне мислення, уяву, пам’ять на занятті.
Демонстраційний матеріал: котик (іграшка); фланелеграф; півник (площинний); кошик з яблуками та грушами; кленові листки; зайчик, лисичка, ведмедик, їжачок, білочка (іграшки для лічби); цифри; геометричні фігури (круг, квадрат, трикутник, прямокутник).
Роздавальний матеріал: кошик із вирізаними яблуками, смужки картону, геометричні фігури, фішки для позначення частин доби.
Хід заняття Котик і півник. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі
— Йшла я сьогодні в дитячий садок, дивлюсь — сидить Котик на пеньочку край дороги і гірко плаче. Запитала я його, звідки він і що трапилось. Розповів Котик мені ось що: він завітав із казки «Котик і Півник». Вкрала Лисичка Півника, і що вже Котик не робив — і кричав, і співав, і сварився — нічого не допомогло. Сидить Лисичка в хатці і промовляє:
Коте сірий, коте волохатий,
Якщо хочеш Півника, забрати,
Ти завдання ці зроби,
Ну, а потім вже бери.
— Та й виставила за поріг корзинку з яблучками, а кожне яблучко мало в собі завдання складне-прескладне. Не може впоратись з ними Котик і плаче. Допоможемо йому звільнити побратима Півника?
Ось завдання перед вами
Нашим славним малюкам:
Треба рахувати вміло,
Швидко, правильно і сміло.
Діти рахують яблука та груші кількісною лічбою, а потім порядковою лічбою лісових звірів.
— Лиска цифри залишила і назвати їх просила.
Діти впізнають і називають цифри. Потім на смужці картону викладають відповідну кількість яблук — співвідносять число з цифрами і навпаки.
Ось фігури в ряд стоять,
Треба всі їх описать.
Діти беруть по одній знайомі геометричні фігури, уважно розглядають їх та описують.
Фізкультхвилинка
Гра «Літаки»
Кожна дитина тримає в руках маленьку геометричну фігуру. За командою «На аеродром!» малюк відшукує аналогічну геометричну фігуру і присідає біля неї.
На кленових листках Лисичка описала частини доби.
А ви, малята, не дрімайте
І всі частини доби впізнайте.
Вихователь описує день, ніч, вечір, ранок, а діти впізнають їх і показують відповідну фішку.
Щоб Півника забрати,
Слід загадки відгадати.
Якщо впораєтесь — хвала,
А не впораєтесь — ганьба.
Діти вправляються в орієнтації в просторі: відповідають, де знаходиться Півник (внизу, вгорі, зліва, посередині).
Вихователь
Любі хлопчики й дівчатка.
Котик дуже вдячний вам:
Нашим добрим малюкам,
Що так гарно працювали
І Півника врятували.
Тема: Котик і півник. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі