Тема: Ходить гарбуз по городу… Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Тема: Ходить гарбуз по городу… Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Програмовий зміст: учити дітей розрізняти геометричні фігури за словесним поясненням; закріпити вміння рахувати предмети кількісною та порядковою лічбою; повторити цифри; уточнити знання про пори року; розвивати мислення, пам’ять, зосередженість; виховувати допитливість та активність на занятті.

Демонстраційний матеріал: фланелеграф; на фланелеграфі: гарбуз, велика диня, 5 малих динь, морква, бараболя, квасоля, огірки, буряки, кошик, насіння дині; зайчик, свинка, козлик, гусачок, хлопчик (іграшки); цифри.

Роздавальний матеріал: насіння гарбуза; каси з цифрами; геометричні фігури (круг, квадрат, трикутник, прямокутник).

Хід заняття Ходить гарбуз по городу… Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі

— Сьогодні на наше заняття з математики прийшов гарбуз і привів усю свою родину.

Ходить гарбуз по городу,
Питається свого роду:
— Ой, чи живі, чи здорові
Всі родичі гарбузові?
Обізвалась жовта диня,
Гарбузова господиня:
— Іще живі і здорові
Всі родичі гарбузові.

— Диня принесла в конверті своє завдання діткам. Потрібно порахувати, скільки динь вродило на грядці. (П’ять.) Частину динь забрала у кошик бабуся. Порахуйте, скільки динь у кошику.

— Диня дарує нам своє насіннячко, щоб ми посадили його навесні. Порахуємо, скільки насінин подарувала диня. Якою лічбою ми рахували? (Кількісною.)

— Правильно, тому що ми ставили питання «скільки?» і рахували кількість предметів.

Обізвалась морковиця,
Гарбузовая сестриця:
— Іще живі, ще здорові
Всі родичі гарбузові.

— Морквинка принесла нам таку загадку: «Сидить дівчина в коморі, а коса її надворі». (Морква.)

— А ще вона просить порахувати порядковою лічбою тих, хто приходив поласувати морквою. (Вихователь викладає в рядок зайчика, свинку, козлика, гусачка і хлопчика.) Порахуємо їх по порядку. (Перший… п’ятий.)

— Хто прийшов першим? другим? третім? четвертим? п’ятим? То якою лічба? (Порядкова.)

— Правильно, тому що ми ставили питання котрий?
та рахували по порядку предмети.

Обізвалась бараболя,
А за нею і квасоля:
— Іще живі, ще здорові
Всі родичі гарбузові.

— Бараболя принесла із собою цифри. Ось вони. Вона хоче побачити, чи знаєте ви цифри. Бараболя буде викликати дітей по черзі, показувати їм цифри, а діти називатимуть їх. А квасоля принесла з собою ось ці квасолинки. Вона хоче, щоб ви порахували їх і показали кількість відповідною цифрою. (Діти виконують завдання.)

— А зараз разом з овочами пограємо в українську народну гру «Завивайтесь огірочки».

Почули нашу пісеньку огірки та й собі обізвались:

Обізвались огірочки,
Гарбузові сини й дочки:
— Іще живі і здорові
Всі родичі гарбузові.

— Огірочки принесли із собою загадки про геометричні фігури. Я буду читати загадки, а ви знайдете у себе на столику геометричні фігури, про які говориться в цих загадках, і покажете огірочкам.

1. Я круглий, кулі я рідня,
Від мене куля і пішла,
Від мого обертання. (Круг.)

2. Чотири в мене є кути
Усі вони прямі,
А от із чотирьох сторін
Лиш протилежні рівні. (Прямокутник.)

3. Маю собі три кути,
Три вершини й сторони. (Трикутник.)

4. В мене чотири сторони
Усі однакові вони. (Квадрат.)

— Обізвались буряки,
Гарбузові свояки:
— Іще живі і здорові
Всі родичі гарбузові.

— Буряки принесли нам у дарунок гру «Пори року». Які пори року ви знаєте? Кожна пора року має свій колір. Який колір у весни, зими, літа, осені? Я називатиму пори року, а ви в себе на столику знайдете геометричну фігуру відповідного кольору і покажете бурякам. (Білий круг, зелений квадрат, жовтий прямокутник, червоний трикутник.)

— Гарбуз дуже задоволений і пропонує назвати страви, що мама вам варила з гарбуза. (Вихователь доповнює відповіді дітей.)

Гарбуз пригощає дітей гарбузовим варенням (кашею або іншими виробами з гарбуза.)

Тема: Ходить гарбуз по городу… Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *