Заняття 16 Тема. У країну Чистоти. Розвиток мовлення. Середня група в дошкільному навчальному закладі

    Заняття 16. Тема. У країну Чистоти. Розвиток мовлення. Середня група в дошкільному навчальному закладі

    Програмовий зміст: удосконалювати навички утворювати дієслова, в яких за допомогою префіксів передається значення закінченої дії; формувати навички вживання дієслів наказового способу з часткою хай (нехай); стимулювати вживання повних речень; розвивати логічне мислення; виховувати акуратність, охайність, бажання бути завжди чистим.

    Матеріал: Мийдодір; лялька Бруднуля; малюнки із зображенням гігієнічних процедур; предмети індивідуального користування: гребінець, рушник, мило тощо.

    Хід заняття 16. Тема. У країну Чистоти. Розвиток мовлення. Середня група в дошкільному навчальному закладі

    Вихователь. Діти, сьогодні ми з вами вирушаємо у Країну Чистоти.

    У країну Чистоти
    Підемо всі — і я, і ти.
    Та в Країну Чистоти
    Тільки чистим можна йти.
    Щоб піти у цю країну,
    Чисто вимиємося з милом.
    Одяг весь свій поперем,
    Попрасуєм й одягнем.
    Скрізь порядок наведем!
    Чисті іграшки візьмем.
    (Діти імітують рухи.)

    (З’являється Мийдодір.)

    Я великий Умивальник,
    Я великий Мийдодір.
    Умивальників начальник.
    Та мочалок командир.
    Діти, є Бруднулі в вас?

    Вихователь. А хто такі Бруднулі? (Відповіді дітей.)

    Вихователь. Що потрібно зробити, щоб подружитися з Мийдодіром?

    Я буду називати слова — дії, які підказують, що робити, а ви будете називати слова — дії, які говорять, що зробити:

    митися — помитися, вмитися;

    купатися — викупатися, покупатися;

    прати — випрати, попрати, перепрати;

    одягатися — одягнутися, переодягнутися;

    чесатися — причесатися, зачесатися, начесатися.

    Вихователь. В яких казках чи оповіданнях є Бруднулі?

    Діти. «Мийдодір», «Вереда».

    (Вихователь звертає увагу дітей на ляльку Бруднулю, яка сидить в ігровому куточку.)

    Вихователь. Діти, погляньте, серед наших іграшок є Бруднуля. Давайте спробуємо їй наказати, що слід зробити, щоб жити у Країні Чистоти.

    Хай умиється!
    Нехай причешеться!
    Нехай відвідає перукаря.
    Хай зав’яже шнурки.

    Фізкультхвилинка

    Встало вранці ясне сонце, зазирнуло у віконце,
    Ми до нього потяглися, за промінчики взялися.
    Будем дружно присідати, сонечко розвеселяти.
    Встали-сіли, встали-сіли, бачите, як звеселіли.
    Стало сонце танцювати, нас до танцю припрошати.
    Нумо разом, нумо всі, потанцюймо по росі.

    Вихователь. А тепер давайте складемо правила, яких необхідно дотримуватись у Країні Чистоти.

    (Діти один за одним беруть малюнки і реченнями висловлюють свої міркування про зображене.)

    • Щоранку вмивайся.

    • Зуби треба чистити вранці й увечері.

    • Зрізай нігті на руках і ногах.

    • Спи в окремому ліжку у спеціальному одягу для спання.

    Вихователь. Королева Чистоти залишила нам загадки. Якщо ми їх відгадаємо, то відгадки залишаться у нас.

    • Зуби є, а рота немає. (Гребінець.)

    • Висить, теліпається, всі за нього хапаються і втираються. (Рушник.)

    • Мию, мию, без жалю, мию там де брудно,

    • А купатись не люблю, бо від цього худну. (Мило.)

    Підсумок

    Вихователь. Ці подарунки-відгадки залишаються у нас.

    Дорогі мої малята,
    Мийте руки, мийте шию.
    Мийте ноги і лице.
    Це здоров’я принесе.

    Заняття 16. Тема. У країну Чистоти. Розвиток мовлення. Середня група в дошкільному навчальному закладі

    Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі
