Тема: Опис одягу. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: закріплювати навички називання предметів одягу; навчати описувати одяг, знаходити за описом іграшки; добирати геометричну фігуру за формою і розміром, співвідносити їх із зразком способом накладання; розвивати зв’язне мовлення, увагу, спостережливість, орієнтування у просторі; виховувати дбайливе ставлення до одягу.
Словник: активізувати вживання іменників: ведмежата, сорочка, штанці, сукня, пальто, шапка, куртка; прикметників: великий, маленький; збагачувати словами: чобітки, черевики, кошлатий, клишоногий, будиночок, віконця, двері.
Матеріал: ведмежата-іграшки, предметні картинки, іграшковий телефон, площинне зображення будинків (для кожної дитини), віконця, двері, атрибути для гри «Діти і ведмідь».
Хід заняття Опис одягу. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
— Що це за гомін в ігровому куточку? Хто це у нас грається? Так, це веселі ведмежата до нас прийшли.
— Подивіться уважно, у що вони одягнені? (У сорочки, штанці тощо.)
— Ведмежата принесли цікаві картинки. Давайте з ними пограємо.
Дидактична гра «У кого що?»
Мета: формувати уміння узгоджувати назви ознак із назвами предметів.
Діти беруть по картинці і називають предмет: «У ведмедика червона шапка.
У цього ведмедика — синя куртка» тощо.
— Ой, чуєте, дзвонить телефон.
— Що трапилося? Це телефонує сорока-білобока. У лісі — біда, зникли ведмежата. У нас питають, чи не приходили вони у садочок. Давайте розповімо, які у нас ведмежата.
(Діти описують іграшки.)
— До нас у гості завітали ведмежата. Одне велике. Інше — маленьке. Велике ведмежа одягнене у червону шапку, зелену куртку і сині штанці. А маленьке — в синю куртку, білу шапку і чорні штанці.
— Сорока говорить, що це не їхні ведмежата. А де ж їхні заховалися? Давайте пошукаємо у нашій групі.
(Вихователь описує іграшку-ведмедика, а діти знаходять.)
Ось і всі ведмежата знайшлися. А давайте їм збудуємо будиночки.
Дидактична гра «Зробимо будиночок для ведмежат»
Діти з площинних геометричних форм складають будиночки для ведмежат.
— Молодці, гарні будиночки вийшли. І ведмежата зраділи. Як вони радіють? (Діти імітують рухи.)
— Давайте з ними пограємо в гру.
Дидактична гра «Діти і ведмідь»
Діти беруться за руки і йдуть до іграшки-ведмедика, промовляючи слова:
Хто це спить під дубком,
Ще й накрився кожушком?
Ой, діти, — не шуміть
Бо то, може, спить ведмідь.
Ой тікайте, бо то гість,
Як устане — всіх поїсть.
«Ведмедик» наздоганяє, а діти тікають на місця.
Тема: Опис одягу. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі