Тема: Хто посуд має — його доглядає. Розвиток мовлення. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Тема: Хто посуд має — його доглядає. Розвиток мовлення. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Програмовий зміст

зв’язне мовлення: навчати дітей супроводжувати свої дії зв’язною оповіддю;

звукова культура: удосконалювати навички вимови звука [ч]; розвивати уміння знаходити спільний звук у словах; закріплювати уміння володіти різним темпом мовлення;

граматика: формувати навички вживання дієслів, у яких за допомогою префіксів передається значення закінченої дії; виховувати культуру спілкування.

Словник: збагатити словник дітей словами на позначення посуду, його властивостей, якостей, уточнити вживання узагальнюючого слова посуд; активізувати словник поняттями столовий, чайний і кухонний посуд.

Матеріал: ширма; лялька — бабуся Федора; предметні картинки із зображенням посуду; набір посуду: столовий, чайний; стіл та стільці.

Хід заняття Хто посуд має — його доглядає. Розвиток мовлення. Середня група в дошкільному навчальному закладі

(З-за ширми настільного театру з’являється бабуся Федора.)

Скаче сито по полях,
А корито по лугах,
Ось за чайником мітла
Вздовж по вулиці пішла.
А за ними слідом з двору
Баба гониться Федора:
— Ой-ой-ой! Побий вас град!
Поверніться всі назад!

Вихователь. Ви впізнали цю бабусю? Чому вона така сумна? Яке лихо її спіткало?

Діти. Від бабусі Федори утік увесь посуд.

Вихователь. А що таке посуд? (Відповіді дітей.)

Дидактична вправа «Обери посуд»

Серед запропонованих предметів діти обирають предмети посуду.

Вихователь. Чому від бабусі втік посуд? Як можна його повернути?

Діти. Наздогнати посуд і привести його назад. Запросити посуд помитися.

Запропонувати чисті шафи і зручні полиці.

Вихователь. Давайте заплющимо очі і скажемо чарівні слова і посуд з’явиться.

Посуд, посуд не барись,
До бабусі повернись!

(Вихователь прибирає ширму і діти бачать на столі посуд.)

Дидактична гра «Доповни речення»

• Посуд для варіння їжі називається… (каструля).

• Пристрій, за допомогою якого їдять борщ або суп, називається… (ложка).

• Шафка, у якій зберігають хліб, називається… (хлібниця).

• Куди можна покласти хліб для зберігання? (У хлібницю.)

• Сіль насипають у… (сільничку).

• А цукор? (У цукорницю.)

• У чому кип’ятять воду для чаю? (У чайнику.)

До нас посуд повернувся,
Усім дітям посміхнувся.
Посуд будем розглядати,
За призначенням збирати.

Дидактична гра «Що для чого?»

Діти отримують картки із зображенням різного посуду.

Вихователь пропонує дітям об’єднати посуд у групи за призначенням: чайний, кухонний, столовий.

Якщо у дітей виникають труднощі під час виконання цього завдання, вихователь ставить допоміжні запитання:

—Де користуються каструлею, сковорідкою? (На кухні. Це кухонний посуд тощо.)

Вихователь. А зараз ми із вами спробуємо накрити стіл до сніданку, обіду, вечері і запросити бабусю Федору.

(Свої дії діти супроводжують розповіддю.)

Я накрию стіл до обіду. Спочатку я накрию стіл чистою скатертиною. Поставлю глибоку тарілку для борщу чи супу. А мілку тарілку для другої страви. З правого боку покладу ложку та виделку. Поставлю чашку для компоту чи соку.

Вихователь. Що робив Сашко?

Діти. Накривав стіл.

Вихователь. А як сказати, про те, що Сашко закінчив роботу?

Діти. Сашко накрив стіл.

Варіанти: лив — налив, сипав — насипав тощо.

Малята запрошують бабусю Федору до обіду, сніданку чи вечері.

Вихователь. Знайдіть і назвіть посуд, назви якого починаються на один звук.

Діти.

Ложка, лійка — [л]

Сільничка, сковорідка, сито — [с]

Каструля, ківш — [к]

Чашка, чайник — [ч]

Вихователь. Давайте повторимо скоромовку:

Чайник чаю заварив,
Діток чаєм напоїв.

(Діти з кожним повторенням прискорюють темп.)

Підсумок

Діти прощаються з бабусею і дають їй деякі поради стосовно догляду за посудом.

Тема: Хто посуд має — його доглядає. Розвиток мовлення. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *