Тема: Подорож осіннього листочка. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Тема: Подорож осіннього листочка. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Програмовий зміст: вчити ділити квадрат на два прямокутники способом згину навпіл; закріплювати вміння дітей лічити предмети в межах чотирьох та називати числа у прямому та зворотному порядку; повторити цифри від 1 до 4; виховувати цікавість до математики.

Демонстраційний матеріал: кленовий листок із наклеєними очима, носом і ротиком; кленова гілочка з листочками; 1 їжачок; 2 ведмедики; 4 яблука; 4 груші; папка з цифрами у межах 5; квадрат жовтого кольору; лисичка (площинна).

Роздавальний матеріал: каси з цифрами; жовті паперові квадратики; ножиці.

Хід заняття Подорож осіннього листочка. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Вихователь. На високому гіллястому деревці, на гілочці, жив-був листочок. Звали його Барвик. Непомітно настала золота осінь, листочки почали залишати дерево по одинці та зграями. І Барвик захотів їх порахувати. Але порахувати не зумів і дуже засмутився. Допоможемо йому, діти? (Діти рахують у зворотному і прямому порядку листочки.)

— Облетіли листочки, один тільки Барвик залишився на гілочці. Сумно йому стало, й вирішив він помандрувати з вітерцем. Летить листочок, аж дивиться: їжачок збирає яблучка та груші. Думає, порахую, скільки яблук та груш назбирав їжачок. Давайте й ми разом із Барвиком порахуємо. (Діти рахують яблука і груші у прямому та зворотному порядку.)

— Повіяв сильний вітер, підняв Барвика та поніс. Дивиться Барвик: на галявинці Буратіно залишив папку з цифрами. Як почав вітер пустувати, то геть порозкидав цифри. Захотів Барвик зібрати цифри у папку й уважно роздивитись їх. Допоможемо йому? (Діти збирають цифри і розглядають їх, обговорюють, в кого яка цифра.)

— Залетів Барвик далеко в ліс, притомився. А ми разом із листочком проведемо фізкультхвилинку.

Раз, два — дерева,
Три, чотири —
Вийшли звірі.
А п’ять, шість —
Пада лист
Сім, вісім —
Птахи в лісі,
Дев’ять, десять —
Це сунички підвели
Червоні личка.

— Несе вітерець листочка, коли дивиться Барвик, а лисичка цифри вивчає в Лісовій школі. Він зупинився і почав разом із лисичкою вивчати цифри. Давайте й ми теж повторимо цифри.

Вихователь біля дошки викладає листочки, а діти знаходять цифру, що позначає дану кількість.

— А що це за шум на галявині? Гляньте, це ж два ведмедики знайшли рамку з медом і не можуть її поділити. От і сваряться. Вирішив Барвик їх помирити. Допоможіть поділити рамку на дві частини. Яку геометричну фігуру нагадує рамка? (Квадрат.)

— У вас на столиках є жовтий квадрат. Щоб його розділити на дві рівні частини, слід скласти квадрат навпіл. Складаємо. Тісно проведемо пальцями по лінії згину, а тепер розкладемо його знову. Ножицями ріжемо по прямій лінії, що утворилася. На які геометричні фігури розділився квадрат? (Два прямокутники.)

Ведмедики дякують дітям.

— От і вечір непомітно підкрався.
Стежка, озеро, стіжок —
Все у падолисті.
У гніздечку для пташок
Задрімав сухий листок

Тема: Подорож осіннього листочка. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *