Тема: Подорож до казкової країни доброти. Дитина і навколишній світ. Старша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: продовжувати навчати дітей усвідомлювати моральні категорії добра і зла на основі аналізу вчинків героїв народної казки «Гуси-лебеді»; формувати стійкі навички культури поведінки; розвивати етичний світогляд дітей; навчати дітей виконувати моральні завдання; виховувати почуття доброти, відповідальності за свої вчинки.
Матеріал: картинки із зображенням веселки, яблука, річки; ляльки: Оленка та Баба Яга; ворота доброти.
Роздатковий матеріал: яблука (одне на двох дітей) із зображенням на зворотньому боці пічки, яблуньки, річки, баби Яги, Оленки, Іванка, гусей-лебедів.
Хід заняття Подорож до казкової країни доброти. Дитина і навколишній світ. Старша група в дошкільному навчальному закладі
Діти підходять до арки «Казкова країна доброти».
Вихователь. Чуєте, яка чудова музика лунає за цими ворітьми? Давайте зайдемо і подивимося, що там діється? (Заходять.) Подивіться, ця кімната наповнена світлом і добром. Мені здається, що зараз ми зустрінемося з дивом. (Звучить музика.)
З’являється лялька Оленка.
Оленка. Добрий день, діти. Тихше, тихше, не злякайте казку. Тільки той, хто вміє фантазувати, зможе потрапити в Тридесяте царство добра, до якого я вас запрошую.
У цьому царстві живуть тільки добрі і ввічливі діти. Давайте привітаємось із казкою. (Вітаються.)
Вихователь. Дівчинко, з якої казки ти прийшла до нас?
Оленка.
В казці зустрінете мене, Де немало є добра.
Гуси лебеді літали,
Братика мого украли.
Довго я його шукала,
Добрих слів іще не знала,
І помилку виправила.
Відгадайте хто я?
Як мене звати, діти?
З якої я казки?
Оленка. Правильно, я із казки «Гуси-лебеді».
Вихователь. Ми дуже раді тобі, Оленко. Приєднуйся до нас.
Запитання для бесіди
— Діти, а ви добре знаєте цю казку?
— Як ви гадаєте, яку помилку зробила Оленка?
— Чому гуси-лебеді змогли вкрасти Іванка?
— Подумайте, хто із дітей у казці був старшим.
— Як ви гадаєте, скільки років Оленці?
— А братикові?
— Чому Оленка пішла шукати братика?
— Кому було страшніше братові чи сестрі?
— Як допомогли Оленці герої казки, з якими вона зустрічалася, коли шукала брата?
— Як одним словом можна назвати ці вчинки персонажів казки? (Добрі.)
— Про що ви повинні пам’ятати, звертаючись до будь-кого з проханням?
(Пам’ятати про ввічливі слова.)
Вихователь. Діти, давайте допоможемо Оленці визволити братика. До кого б ви хотіли звернутися: до річки, до яблуньки, до пічки, до Баби Яги?
Діти звертаються з проханням до героїв казки.
Фізкультхвилинка
Імітація «Мій улюблений казковий герой»
Діти перевтілюються на звірів і вгадують одне одного.
Вихователь. Скільки добрих справ зробили герої казки, щоб врятувати Іванка. Я думаю, що кожен із вас зробив багато добрих справ.
Дидактична гра «Чарівна пір’їнка»
Розкажіть про свої добрі вчинки. Зараз чарівна пір’їнка торкнеться до кожного і допоможе вам згадати і розповісти про добрий вчинок. (Розповіді дітей.)
Після ваших розповідей про добрі вчинки з’явилася казкова веселка.
— Скажіть, якому кольору відповідають добрі вчинки? (Відповіді дітей.)
— Від ваших добрих справ яблунька захотіла пригостити вас своїми яблучками.
Але яблучок на всіх не вистачить. Що ж нам робити? (Зірвати одне яблуко на двох.) Виберіть собі пару очима, підійдіть до яблуньки і зірвіть одне яблуко на двох. А яблучка з сюрпризом. Подумайте й обговоріть вчинок вашого героя казки, а потім покладіть своє яблучко на ту смужку веселки, колір якої, як ви вважаєте, найбільше відповідає вчинку вашого героя. Я бачу, що більшість героїв казок зібрали добрі вчинки. Усі народні казки добрі тому, що в них добро завжди перемагає зло. Давайте згадаємо прислів’я, вірші і приказки про добро.
Підсумок
Вихователь. Я хочу, щоб ваші серця були відкритими для добра. А зараз ми вийдемо через ворота доброти. І щоб вони ніколи не зачинялися, ми будемо говорити добрі слова.
Тема: Подорож до казкової країни доброти. Дитина і навколишній світ. Старша група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі