Тема: Ознайомлення дітей із народними іграшками. Дитина і навколишній світ. Середня група
Програмовий зміст: формувати у дітей уявлення про українську народну іграшку; ознайомити з ганчірною лялькою, іграшкою з природного матеріалу; виховувати інтерес до минулого свого народу.
Хід заняття Ознайомлення дітей із народними іграшками. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Вихователь. Дітки, сьогодні нам у дитячий садок привезли нові іграшки. Усі вони дуже красиві, яскраві, різнокольорові. Ось вони у кошику. Давайте їх розглянемо і поставимо на поличку.
Бесіда з дітьми.
— А де беруться іграшки? Так, їх купують у магазинах, а виготовляють на фабриці.
— Із чого зроблені ці іграшки?
— А скажіть, будь ласка, чи знаєте ви, якими іграшками гралися ваші дідусі й бабусі?
А ось я вам зараз розповім.
Розповідь вихователя.
Колись, дуже давно, коли ще не було фабрик, де виготовляли дитячі іграшки, їх робили самі батьки. Ті іграшки були зовсім не схожі на сучасні. Ось вони. (Діти разом із вихователем розглядають іграшки, зроблені з тканини, ниток, природного матеріалу, глини.)
Ось у мене на столі багато різних речей. Подумайте, які іграшки з них можна зробити?
З кукурудзи — ляльку;
з дерев’яної палички — сопілку;
з глини — глечик;
з паперу — пташку.
Діти розмірковують, як саме можна виготовити іграшку, як її прикрасити.
Вихователь. Ой, дітки, погляньте, хто це до нас забіг? (Незнайко.) А що ж він зробив? Переплутав усі іграшки і сучасні, і народні і швиденько втік.
Діти, допоможіть, будь ласка, розібратися з цими іграшками, бо мені одній не впоратися.
Гра «Кожній іграшці своє місце»
Діти розкладають іграшки на різні полички: окремо — сучасні іграшки й народні.
Підсумок
Вихователь. Ось ми і розставили на полички іграшки. А тепер давайте спробуємо самі зробити собі іграшку. (Виготовлення ляльок із клаптиків тканини.)