Тема: Новорічне свято. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: уточнити й закріпити знання дітей про Новорічне свято, його значення; викликати у дітей емоційний відгук від отриманих вражень; доводити до розуміння дітей, що Новорічне свято об’єднує родину; виховувати бажання робити добрі справи, подарунки.
Хід заняття Новорічне свято. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Вихователь. Добрий день, дітки! (Добрий день!)
Чути стук у двері, заходить заклопотаний, стурбований Грайлик, просить вибачення за незначне запізнення.
Грайлик. Доброго дня. Вибачте, будь ласка, за запізнення: я уже почав готуватися до свята і забарився.
Діти. До якого?
Грайлик. А ось послухайте загадку, тоді дізнаєтеся.
Що за гостя в нас така?
І зелена, і струнка.
Сяє зірка угорі.
На гілочках — ліхтарі.
І ростуть на ній не шишки,
А цукерки та горішки. (Ялинка.)
Вихователь виставляє картину «Новорічне свято».
Вихователь. Які іграшки висять на ялинці?
— Хто прикрасив ялинку?
— А що роблять діти?
— Чи весело дітям біля ялинки?
— Які подарунки одержали діти?
— Діти, а як називається свято, коли прикрашають ялинку? (Новий рік (свято ялинки).)
— Галинко, хто приходить на новорічне свято? (Дід Мороз, Снігуронька.)
— Який Дід Мороз — добрий чи злий, старий чи молодий? (Добрий, старий.)
— А Снігуронька? (Гарна, молода.)
— Так. А ще вона лагідна.
— Мабуть, Дід Мороз вітає всіх зі святом і щось дарує? (Подарунки.)
— Діти, як ви чули, і Грайлик уже почав готуватися до цього свята. А що ви робите на святі? (Співаємо, танцюємо, розважаємося, вітаємо усіх.) А який у вас настрій зазвичай на святі? (Гарний, святковий.)
— А ось Грайлик чомусь засмутився. Він не знає, як на Новий рік потрібно вітати одне одного. Допоможімо йому. (З Новим роком!)
Молодці, дітки, навчили Грайлика новорічних вітань. Він повеселішав і пропонує вам відпочити.
Фізкультхвилинка
Побіг Зайчик у село, (діти вільно стрибають, як зайчики)
Бо лісочок замело,
Бо сьогодні у ліску —
Ні цвірінь, ані ку-ку.
А у нашій хатинці (діти кілька разів піднімають руки вгору,
Сто цукерок на ялинці, показуючи на уявну ялинку)
Сто жовтеньких стрічечок,
Сто блакитних зірочок!
Ходи зайчику до нас, (Діти нахиляються, виглядають
Будемо гратися весь час, зайчика і помахом руки гукають
Бо у тебе, у ліску — його до себе (стрибають як зайчики).)
Ні цвірінь, ані ку-ку.
Вихователь. Діти, Грайлик запитує, чи ви вчора готувалися до свята? (Так.)
— А що ви робили? (Ми грали у гру, співали пісні, танцювали.)
— Зрозумів, Грайлику? Наші діти працьовиті, а ще люблять грати і запрошують тебе до гри.
Дидактична гра «Кишенька»
Із запропонованих картинок одібрати ті, які стосуються Нового року і скласти в кишеньку.
Підсумок
Вихователь. Діти, до якого свята ми готуємося? Зараз ми будемо прикрашати нашу маленьку ялинку. Приєднуйся до нас. (Діти разом із вихователем прикрашають ялинку паперовими іграшками, після закінчення водять хоровод.)
Ой, зима, зима, зима,
Веселіш пори нема —
Гірка, сани, гомін, сміх,
Синій вечір, білий сніг.
Дітлахи на ковзанах,
Скільки радості в очах!
Тема: Новорічне свято. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі