Заняття 15 Тема. Казка про вередливе мишеня. Заняття з математики. Старша група в дошкільному навчальному закладі

    Заняття 15 Тема. Казка про вередливе мишеня.  Заняття з математики. Старша група в дошкільному навчальному закладі

    Програмовий зміст: закріпити уявлення про площинні геометричні фігури; вправляти у кількісній та порядковій лічбі в межах десяти; ознайомити зі складом числа вісім; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу, спостережливість.

    Матеріал: цифри, геометричні фігури різного кольору і розмірів; іграшки звірят; перфокарти; індивідуальні картки.

    Хід заняття 15 Тема. Казка про вередливе мишеня.  Заняття з математики. Старша група в дошкільному навчальному закладі

    — Жила-була мама мишка і було в неї дуже вередливе мишеня. Мама співала йому перед сном пісеньку ніжним голоском, а воно вередувало. Дуже сумно стало мамі, і пішла мама шукати няньку своєму мишеняті.

    — Малята, допоможемо мишці?

    — Звернулася мама до качки. А та задала їй завдання.

    Дидактична гра «Скільки ніг»

    Умова. Вихователь показує картину-таблицю із зображенням птахів, звірів, людей, табуретки, стола і запитує: «Скільки ніг? Скільки ніжок? Скільки лап?» Діти показують відповіді карткою з цифрою.

    — Не сподобалось мишеняті, як співала качка. Побігла мама жабку кликати.

    Дидактична гра «Виправ помилку»

    Умова. У дітей у руках картки із різними зображеннями предметів, а внизу у кутку картки — цифра. Діти повинні полічити предмети і, якщо потрібно, замінити цифру.

    Дидактична гра «Відгадай»

    Умова. Лічба предметів у кошику, викладання їх на індивідуальних смужках. Визначення чого більше, чого менше. На скільки? Як зробити щоб було порівну?

    Індивідуальна робота з перфокартами

    Умова. У віконечку діти малюють стільки зерняток, щоб їх кількість відповідала написаній ліворуч цифрі.

    Дидактична гра «Розв’яжи приклад»

    Діти розв’язують приклади і відповідь показують цифрою.

    — Чи можна кішку кликати до мишки?

    — Давайте швиденько збудуємо з геометричних фігур кицю, щоб мишка справжню не встигла покликати.

    Дидактична гра «Хто швидше?»

    Робота з роздавальним матеріалом: діти з геометричних фігур складають кицю.

    — Заспіваймо колискову, щоб мишеня заснуло, а ми тим часом пограємо. Складання числа 8.

    (Діти розкладають сині і червоні м’ячі.)

    — Прокинулось мишеня, сказало, що воно ніколи не буде вередувати і маму буде слухати.

    — Давайте згадаємо, хто приходив колихати мишеня.

    — Хто приходив першим?

    — За ким по порядку приходила курка?

    — Якою по порядку була щука?

    — Дякую вам малята за допомогу!

    Заняття 15 Тема. Казка про вередливе мишеня.  Заняття з математики. Старша група в дошкільному навчальному закладі

    Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі
