Тема: Життя речей. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Тема: Життя речей. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Програмовий зміст: навчати дітей раціонально використовувати речі, які їх оточують; уточнити і закріпити уявлення дітей про те, що кожна річ є результатом праці дорослих, підвести до усвідомлення того, що речі необхідно берегти; виховувати дбайливе ставлення до своїх і чужих речей.

Хід заняття Життя речей. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Вихователь. Діти, уявіть собі, що ми з вами опинилися у незвичайному світі речей.

Давайте пригадаємо казку К. Чуковського «Федорине горе». Вихователь. Як Федора ставилася до своїх речей?

— Чому вони повтікали від неї?

— Як потрібно ставитися до речей, якими ми користуємося?

Вихователь. Давайте ми розглянемо нашу групову кімнату.

— Що ви тут бачите?

— Щоб ви не забули ні про яку річ, я вам допоможу — загадаю загадки.

Кинеш у річку — не потоне,
Вдариш об стінку — не застогне,
Будеш на підлогу кидати —
Стане в гору підстрибувати. (М’яч.)

З головою він накритий,
Несуть йому їсти й пити,
Та він страви не вживає —
Все хтось інший поїдає. (Стіл.)

Без тулуба, а з ногами.
Без голови, а зі спинкою. (Стілець.)

Поле скляне,
А межі дерев’яні. (Вікно.)

Дуже я потрібна всім:
І дорослим і малим.
Всіх я розуму учу,
Хоч сама завжди мовчу. (Книжка.)

Вихователь. У нашій групі багато речей і всі вони у гарному стані. Бо ви знаєте, як слід ставитися до них. Як можна оцінити поведінку дітей, які користувалися цими речами? (Охайні, дбайливі.)

Вихователь. А хто це плаче? Погляньте, це плачуть книжки, якими необережно користувалися. Вони прийшли до нас по допомогу. Чи зможемо ми їм допомогти? Згадаймо, як Сергійко розповідав, що його сестричка дала старим книжкам нове життя. Вона їх підклеїла, замінила обкладинки і вийшли чудові книжечки. Зараз і ми так само полікуємо наші книжки.

Діти за допомогою вихователя «лікують книжки».

Підсумок

Вихователь. Тепер давайте пригадаємо правила користування книжками.

Правила користування книжками

1. Мийте руки перед читанням.

2 Не пишіть на сторінках, не заламуйте їх ріжки.

3. Не слиньте пальці, коли перегортаєте сторінки.

4. Тримайте книжку в шафі чи на полиці.

5. Розірвану книжку підклейте.

Тема: Життя речей. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *