Тема: Складання розповіді разом із вихователем. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: навчити дітей складати розповідь (за допомогою дорослих); удосконалювати уміння правильно вживати іменники з прийменниками (в, на, під, за); закріплювати навички використовувати звуконаслідувальні слова; навчати споруджувати будиночки для птахів, конструювати споруду у певній послідовності; розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять, зв’язне мовлення; виховувати дбайливе ставлення до птахів.
Словник: збагачувати словник дітей словами: птахи, горобчик, голуб, ворона, синичка, зернятка, насіння, ягоди, крихти.
Матеріал: зображення віконця, яке відчиняється: малюнки із зображенням горобця, ворони, голуба, синиці; макет дерева; атрибути для гри «Горобчики і автомобіль»; набори цеглинок, дощечки.
Хід заняття Складання розповіді разом із вихователем. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Звучить запис цвірінчання горобця.
— Хто це кричить? А як він кричить? Де ж він є? (Міркування дітей.) Чуєте, десь стукає!
— Давайте відчинимо наше віконце. (Вихователь відчиняє вікно, за вікном — зображення горобчика.)
— А ось і наш горобчик. Горобчик хоче з нами погратися.
Дидактична гра «Де пташка?»
Мета: вдосконалювати уміння вживати прийменники.
(Вихователь ставить пташку на різні предмети, а діти шукають і говорять, де сидить пташка.)
(На шафі, за спиною, під столом, біля вікна тощо.)
— Молодці, гарно шукали горобчика.
— А тепер горобчик запрошує нас на галявину.
(Вихователь виставляє дерева і птахів, звучить запис співу птахів.)
— Хто це співає? (Птахи.)
(Індивідуальні і хорові відповіді.)
— Яких пташок ви тут помітили?
— Давайте спробуємо скласти невелике оповідання про те, як ми спостерігали за птахами, а ви будете мені допомагати.
Настали холодні осінні дні.
Одного дня ми тепло одяглися і пішли на прогулянку.
На подвір’ї ми побачили багато… (птахів).
Туди прилетіли… (горобці, голуби, ворони, синички). Горобчики цвірінчали… (цвінь-цвірінь).
Ворони кричали… (кра-кра). Голуби воркотали… (гуль-гуль). Синички співали… (ців-ців). Пташки шукали… (зернятка).
Ми годували пташок… (насінням, ягідками, крихтами).
— Молодці, гарне вийшло оповідання.
А тепер давайте відпочинемо і пограємо.
Фізкультхвилинка
Рухлива гра «Горобчики й автомобіль»
Діти сидять на стільчиках. На слова вихователя «Ой, пташки прилетіли», «Пташки літають» діти імітують рухи птахів. На гудок автомобіля повертаються на місця.
— На дворі стало холодно, а у наших пташок зовсім немає житла. Давайте збудуємо їм будинки.
(Вихователь ставить дві цеглинки, одна навпроти одної, і позаду приставляє ще одну. Зверху накриває споруду дощечкою.)
(Робота дітей.)
Підсумок
— Які пташки будуть жити у цих будиночках? Як ми піклуємося про птахів? (Відповіді дітей.)
Тема: Складання розповіді разом із вихователем. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладіі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі