Заняття 14. Тема. Огляд спальні. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Заняття 14. Тема. Огляд спальні. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Програмовий зміст: ознайомити дітей з обладнанням спальні: велика, простора, світла кімната, в ній діти сплять; у спальні стоять ліжка; на ліжках постіль (матрац, простінь, простирадло, ковдра, подушка); виховувати повагу до праці няні, пралі; дати уявлення про народний фольклор: колискові пісні, їх призначення; виховувати бажання співати колискові.

    Форма заняття: екскурсія.

    Хід заняття 14. Тема. Огляд спальні. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Гра «хто заховався?»

    Вихователь. Діти, ви дізнаєтеся, хто заховався під ковдрою, якщо відгадаєте загадку:

    Довгі вуха,
    Куций хвіст,
    Невеличкий сам на зріст,
    На городі побував,
    Там капусту попсував,
    Довгі ноги — скік та скік.
    Ми погнались він утік. (Заєць.)

    Так, це зайчик. Йому стало дуже сумно і самотньо у лісі, і він вирішив завітати до діток у дитячий садок. Давайте покажемо зайчикові нашу групову кімнату.

    Запитання до дітей

    — Як називається наша група?

    — Хто до неї ходить?

    — Які іграшки в нас є?

    — А хто це розсипав речі на підлозі?

    — Де вони повинні лежати?

    Дидактична гра «Кожній речі — своє місце»

    Діти називають речі і ставлять їх на місця.

    Запитання до дітей

    — А що повинно лежати на ліжку?

    — Хто спить на іграшковому ліжку?

    — А де сплять дітки?

    Давайте покажемо зайчикові нашу спальню.

    Запитання до дітей

    — Як називається ця кімната?

    — Чому вона так називається?

    — Що ви бачите у спальні?

    — На чому діти сплять?

    (Вихователь підводить дітей до ліжка, в руках тримає зайця і читає вірш М. Стельмаха «Заєць спати захотів».)

    — Постелимо зайчикові ліжко. Що потрібно покласти на ліжко? (Запитує у дітей, як називається постільна білизна.)

    — Так, матрац, простінь, простирадло, ковдра, подушка. (Діти повторюють.)

    — Поклали зайця спати, а тепер заспіваємо йому колискову.

    Ой, ходила Журавушка
    Та й по комишу,
    А свою дитиноньку
    Та й заколишу,
    Ой люлі, люлі.

    Підсумок

    Вихователь. Пам’ятайте, діти, в спальні слід поводитися тихо, не розмовляти голосно, не кричати, не бігати. Поважати працю няні. У спальні потрібно спати.

    Заняття 14. Тема. Огляд спальні. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі
