Тема: Меблі купували, в хаті розставляли. Розвиток мовлення. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Тема: Меблі купували, в хаті розставляли. Розвиток мовлення. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Програмовий зміст

зв’язне мовлення: вчити дітей за зразком вихователя складати загадки про добре відомі предмети, за якими безпосередньо не спостерігають;

граматика: стимулювати вживання прийменників у, на, в, до;

звукова культура: удосконалювати навички виділяти перший звук у словах; розвивати логічне мислення, творчу уяву; виховувати бережне ставлення до меблів; бажання допомогти товаришеві.

Словник: поповнювати запас іменників на позначення меблів і предметів ужитку.

Матеріал: Пустунчик, картинки із зображенням меблів, предметні картинки із зображенням різноманітних речей повсякденного вжитку, зображення порожньої кімнати, набір паперових меблів.

Хід заняття Меблі купували, в хаті розставляли. Розвиток мовлення. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Вихователь. Діти, нас у гості у нову квартиру запросив Пустунчик. Він надіслав нам телеграму:

«Є у мене новий дім,
Добре, затишно у нім.
Є передпокій, спальня, ванна,
Є дитяча та вітальня.
Нові меблі я придбаю,
Як розставити, не знаю.
Ви до мене приїздіть,
І мені допоможіть».

Вихователь. Щоб швидше доїхати до Пустунчика нам потрібен казковий швидкий транспорт. Що це може бути? (Відповіді дітей.)

Вихователь. Я пропоную вам вирушити у путь на чарівних стільцях. Для цього треба сказати:

Раз, два, три, стілець, лети!

(Діти повторюють.)

Вихователь. Поки ми з вами в дорозі, давайте пригадаємо, які кімнати є у Пустунчика у будинку. (Відповіді дітей.)

Вихователь. Ось і будиночок Пустунчика.

Ми будемо з вами складати загадки про меблі, а він буде відгадувати, які меблі йому потрібно придбати.

(Вихователь складає першу загадку.)

• У спальні воно стоїть і на ньому Сашко спить. (Ліжко.)

Діти складають загадки. (На стіні вона висить, рядок книжок на ній стоїть. (Книжкова полиця.) Він чотири ноги має, кожен на нього відпочити сідає. (Стілець.))

Фізкультхвилинка

Підвелися всі швиденько —
І на місці біг легенький.
Пострибали, як зайчата,
Треба м’язи розробляти.
Підняли почергово ніжки,
Не втомились анітрішки.
Всі присіли — підвелися,
Знов присіли — підвелися.
Розімніть гарненько пальці,
Потанцюйте стильні танці.

(Діти виконують усі рухи за текстом.)

Вихователь. Ось і з’явилися наші меблі.

Дидактична гра «Що, в яку кімнату»

(Робота в групах.)

Кожен із вас отримає картинку із зображенням меблів, і ви визначите, які меблі і для якої кімнати потрібні.

— Які меблі потрібні для ванної кімнати? А які для спальні, дитячої кімнати?

Вихователь. А тепер допоможіть Пустунчикові розставити меблі у кімнаті.

(Діти розкладають зображення меблів і пояснюють, чому вони саме тут вирішили поставити той чи інший предмет.)

Дидактична гра «Кожній речі — своє місце»

На дошці — предметні картинки: ліжко, шафа для одягу, шафа для взуття, стіл, книжкова полиця.

У дітей також є предметні картинки.

Дитина виходить до столу, розглядає свою картинку і говорить, куди її віднести (наприклад: ковдра — на ліжко, книжка — на полицю, чоботи — у шафу, стілець — до столу).

Вихователь. Давайте визначимо, перший звук у назвах меблів.

Діти. Шафа — перший звук [ш], стіл
— перший звук [с], диван — [д]. Скажіть, а чи є в кімнаті Пустунчика меблі, назви яких мають однаковий перший звук?

Діти. Стіл — стілець, крісло — комод, шифоньєр — шафа.

Підсумок

Вихователь. Що або хто робить ваше житло затишним, красивим?

— Чи берете ви участь у прибиранні свого житла?

— Що саме ви робите?

Тема: Меблі купували, в хаті розставляли. Розвиток мовлення. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *