Тема: Допоможемо Червоній Шапочці. Заняття з математики. Старша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: виявити обсяг та якість знань дітей про числа, дії з ними, рівень навичок лічби та обчислення; знань про величину, форму і час, про простір та вміння орієнтуватися в ньому; розвивати пам’ять, логічне мислення; виховувати наполегливість у досягненні мети, товариськість. матеріал: лялька Червона Шапочка; фланелеграф; дидактична гра «Весела лічба»; м’яч; кольорові сірники, предметні картинки.
Хід заняття Допоможемо Червоній Шапочці. Заняття з математики. Старша група в дошкільному навчальному закладі
— Жила-була в одному селі маленька дівчинка. Всі її називали Червона Шапочка. Чому? Одного разу захворіла в неї бабуся, і вона пішла провідати її. Доріжка вела вгору.
Дидактична гра «Лічи далі»
Пряма лічба від заданого числа, зворотна лічба від заданого числа.
— Прийшла на галявину, а там — стільки квітів!
Дидактична гра «Склад числа»
Умова. Додати до квітки кількість пелюсток, яка відповідає цифрі в середині квітки.
— Поки збирала квітки, загубилась Червона Шапочка. Білочка запропонувала їй допомогу, коли дівчинка полічить всі грибочки та горішки. Допоможемо, малята? Як ви гадаєте, чого більше в кошику: грибів чи горіхів?
— Як дізнатися?
(Викладання на набірному полотні предметів та їх лічба.)
— Чого більше? На скільки? Що зробити, щоб їх було порівну?
— Далі іде Червона Шапочка, а назустріч їй — їжачок. Пропонує допомогу, але за це просить порахувати його гілочки.
Дидактична гра «Весела лічба»
— Іде далі Червона Шапочка, а назустріч їй Зайчик.
Зайчик. Я чув, ти доріжку до бабусиної хатки шукаєш. Ти пограй зі мною, а я тобі підкажу.
Дидактична гра «Плещемо, тупаємо»
Умова. Плеснути або тупнути, або підстрибнути стільки разів, скільки кружечків показала стрілка.
Дидактична гра «Зробимо парасольку з кольорових сірників»
Діти викладають парасольку за зразком.
Дидактична гра «Зроби човник»
— Після дощу з’явилася велика калюжа. Потрібно зробити човник.
— Назустріч Червоній Шапочці іде вовк. Він пропонує розв’язати цікаві задачі.
— Скільки лап у двох вовків?
— Із дупла виглядало 6 хвостів. Скільки білок у дуплі?
— За ялинку сховалися 4 заячих вушка. Скільки зайчиків?
— Дід, баба, внучка, жучка, мишка тягнули ріпку і витягнули. Скільки очей дивилось на ріпку?
Дидактична гра «Добери за формою»
Умова. Вихователь виставляє геометричні фігури і питає:
— У кого є круглі предмети?
Кожна дитина відшукує на своїх столах серед предметних картинок зображення круглих предметів.
Індивідуальна робота. Дидактична гра «покажи доріжку»
Умова. З’єднати по порядку цифри.
— Ось і дісталася Червона Шапочка до бабусі.
Тема: Допоможемо Червоній Шапочці. Заняття з математики. Старша група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі