Тема: У гості до Оленки. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: навчати дітей описувати птахів (за допомогою питань вихователя), правильно називати диких і свійських птахів; удосконалювати навички вимови звука [у] у звуконаслідуванні птахів; закріплювати уміння і навички дітей малювати пальчиком; розвивати спостережливість, зв’язне мовлення, дрібну моторику рук; виховувати охайність, бережливе ставлення до птахів, бажання доглядати за ними.
Словник: курочка, курча, гусочка, гусеня, качечка, каченя, горобець, синиця, сорока.
Матеріал: іграшковий телефон, іграшки птахів (або картинки), макет дерева, будинку, пташника, папір із зображенням птахів (для кожної дитини), вода, серветки, жовта фарба.
Хід заняття У гості до Оленки. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
(Дзвонить телефон.)
— Діти, хто це до нас телефонує?
— Оленка запрошує нас сьогодні в гості.
— А на чому ми поїдемо? (Пропозиції дітей.)
— Давайте полетимо на літаку.
Дидактична вправа «Летить літак»
Мета: вдосконалювати навички вимови звука [у].
Літак летить,
Літак гудить:
«У-у-у-у — я далеко лечу».
— Як гуде літак? (Діти імітують рухи, промовляють звуконаслідування «у-у-у-у».)
— Ось ми прилетіли.
(Діти вітаються з Оленкою.)
— Подивіться, яке велике подвір’я в Оленки! А кого ви побачили на подвір’ї? (Гусенят, курчат, каченят.)
— Хто це? (Курча.) Розкажіть, яке воно? (Міркування дітей.)
— Якого воно кольору?
— Що у нього є?
— Що робить курча?
(За аналогією діти описують каченя, гусеня.)
— Ой, дітки, пташенята засмутилися. Що трапилося? Вони не можуть знайти своїх мам.
— Подивіться, на подвір’ї багато птахів. Де ж мами наших пташенят?
(Діти знаходять і називають пташок.)
— А які пташки ще є на подвір’ї? Де вони живуть? (Діти називають оселі диких і свійських пташек. Диких «саджають» на дерево.)
— Пташечки щось нам говорять. Як кричить курочка (гусочка, качечка)? Вони просять у нас їсти. Давайте допоможемо Оленці їх погодувати.
— Що вони люблять їсти?
— Давайте намалюємо їм багато зерняток.
— Ми будемо малювати пальчиком.
(Вихователь показує дітям, як акуратно малювати пальцем.) (Робота дітей.)
— Діти «годують» пташок. Яких пташок годували? Чим годували? Чому слід піклуватися про птахів? (Міркування дітей.)
— Нам час повертатися до дитсадка. Прощаємося з пташками та з Оленкою.
Дидактична гра «Літаки»
Діти-«пілоти» стають з одного боку кімнати. За сигналом вихователя «До польоту готуйсь!» діти виконують обертальні рухи руками і промовляють звук [у]. За сигналом «Літаки полетіли!» — бігають по кімнаті. За сигналом «Літаки — на посадку!» — повертаються на місця.
Підсумок
— Чи сподобалася вам наша подорож? (Відповіді дітей.)
Тема: У гості до Оленки. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі