Заняття 13 Тема. Наш Дім. Розвиток мовлення. Середня група в дошкільному навчальному закладі

    Заняття 13 Тема. Наш Дім. Розвиток мовлення. Середня група в дошкільному навчальному закладі

    Програмовий зміст

    зв’язне мовлення: продовжувати вчити дітей складати розповідь за кількома об’єктами, використовуючи власний досвід;

    граматика: формувати уміння правильно вживати й утворювати назви приміщень за їх призначенням;

    звукова культура: удосконалювати вимову всіх засвоєних звуків; виховувати інтерес до навчальної діяльності.

    Словник: збагачувати мовлення дітей словами-назвами житла тварин; учити відповідати на запитання повним реченням.

    Матеріал: іграшка-равлик, картинки із зображенням різноманітного житла, картинки із зображенням села і міста, макет будинку, прислів’я.

    Хід заняття 13 Тема. Наш Дім. Розвиток мовлення. Середня група в дошкільному навчальному закладі

    В групу до дітей завітав равлик. Хто це, хто до нас повзе?

    І на спині щось везе.
    Чи то терем, чи то хатка?
    Ось така наша загадка. (Равлик.)

    Вихователь.
    Погляньте, які гарні малюнки приніс нам равлик. (Зображення будинку, хатинки равлика, гніздечка, собачої будки.)

    — Що спільного в цих малюнках?

    Діти. Це житло.

    Вихователь. А чи ви маєте своє житло? Чи схоже воно на будинок равлика?

    Вихователь. Давайте спробуємо розповісти нашому гостеві, де ми з вами мешкаємо, які у нас будинки і квартири. Але спочатку скажемо: ми живемо у місті чи у селі? Доведіть. (Міркування дітей.)

    Вихователь. Тепер ми спробуємо зазирнути у кожну вашу оселю. Ви розкажете, який у вас будинок, скільки в ньому кімнат і які вони. Яка кімната для чого призначена, а ми — уявимо.

    Але спочатку дайте відповіді на запитання.

    Запитання до дітей

    — Як називається кімната, де знімають одяг, взуття, в якому ми ходимо на вулиці?

    — В якій кімнаті ми готуємо їжу?

    — Де ми умиваємося, приймаємо душ, ванну?

    — Як назвати кімнату, де ми відпочиваємо вночі?

    Вихователь дає зразок розповіді і пропонує дітям використати макет кімнати під час складання своєї розповіді.

    Розповідь вихователя.

    — Мій будинок багатоповерховий. Я ліфтом піднімаюсь до своєї квартири і відчиняю двері. Це передпокій. Ми тут знімаємо свій одяг і взуття, в якому ходимо надворі. Далі — вітальня, кімната в якій ми увечері збираємося всією сім’єю: розмовляємо, дивимося телевізор. Ось спальня. У ній ми відпочиваємо. У світлій великій кухні ми готуємо та вживаємо їжу.

    У нашій квартирі є ванна і туалетна кімната. Усі кімнати світлі, чисті. Я дуже люблю свій будинок і свою затишну квартиру.

    (Діти використовують макети будинку і кімнат. Складають свої оповідання.)

    Фізкультхвилинка

    Для матрьошки Лялі, Дім ми будували. (імітують рухи будівельників)
    Ось такий високий, (піднімаються навшпиньки)
    Ось такий широкий. (Розводять руки в різні боки.)
    В дім зайшла матрьошка     (крокують)
    І взяла гармошку.
    У танку кружляє, (Імітують гру на гармошці.)
    Діток всіх вітає.  (Кружляння на місці.)

    Дидактична гра «Що тут не так?»

    Вихователь читає речення із навмисне допущеними помилками, а діти повинні виправити їх.

    У кухні я вмиваюся.
    В туалеті граюся.
    В передпокої обідаю.
    У вітальні сплю.
    У ванній дивлюся телевізор.
    У спальні приймаю гостей. (Діти виправляють помилки.)

    Вихователь. Равликові сподобалося, як ви працювали. І він хоче, щоб ви йому допомогли розмістити його друзів у будиночки. (На столах картки з зображенням тварин, птахів та їхнього житла.) Діти «розселяють» їх, супроводжуючи свої дії поясненням.

    Будинок ластівки — гніздо;

    — ведмедя — барліг;

    — собаки — будка;

    — корови — корівник;

    — вовка — лігво;

    — білки — дупло тощо.

    Підсумок

    Вихователь. Чому в народі кажуть: «Хата про хазяїв каже», «Скрізь добре, а вдома краще»? (Варіанти відповідей дітей.)

    Заняття 13 Тема. Наш Дім. Розвиток мовлення. Середня група в дошкільному навчальному закладі

    Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі
