Тема: Космічна подорож. Дитина і навколишній світ. Старша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: формувати елементарні уявлення дітей про Всесвіт, галактики, зірку Сонце, взаємозв’язок людини з Космосом, дати елементарні поняття про сонячну систему, сузір’я за допомогою ігор; розвивати уяву, сприйняття часу і простору; виховувати інтерес до наук, знань з астрономії.
Матеріал: дидактичні ігри «Космічне коло», «Кому сонце потрібне»; вірші, «космічні» ручки, аркуші паперу із зображеннями сузірь.
Попередня робота
Вивчення віршів та пісень про нашу планету й інші планети, проведення дидактичних ігор «Космічне коло», «Кому сонце потрібно», «Намалюй сузір’я».
Хід заняття Космічна подорож. Дитина і навколишній світ. Старша група в дошкільному навчальному закладі
Діти заходять до кімнати космосу, стають навкруг «Космічного кола».
— Діти, скажіть, будь ласка, на якій планеті ми з вами живемо? (На планеті Земля.)
— Якої вона форми? (Вона круглої форми.)
— Погляньте, вона ще й різнокольорова і різнобарвна.
— А чому вона така? (Тому що, на ній є ліси, поля, річки, озера, луки, степи, гори, моря, океани…)
— А якими кольорами це позначено на нашій планеті? (Блакитним — небо, синім — річки, озера, моря, океани; жовтим — поля, гори, пісок; червоним — квіти; зеленим — ліси, трави, луки тощо.)
Давайте пригадаємо вірші про нашу планету.
А на землю глянь навколо:
Скільки квітів і краси!
Все співає хором соло
І на різні голоси.
Знов зелені стали гори навесні,
З полонини чути
Співи голосні,
І трембіти десь
Над горами гудуть:
Вівчарі з отарами ідуть
На зеленій галяві,
Де рясна трава,
Дзюркотить криниченька,
Чиста, лісова
До води схиляються
Квіти запашні,
Камінці поблискують
В темній глибині.
Спасибі людям, що зростили ліс.
За всі дуби, ясени в пишнім гіллі.
І за красу отих зелених кіс,
В яких стоять гнучкі берізки білі.
Вихователь.
О, як це чудово, послухайте діти,
Що всім нам знайшовся притулок у світі!
В безмежному космосі добре помітна
Домівка людини — Земля наша рідна.
Діти
Планета велична, багата на диво,
Усе на ній є, щоб нам жити щасливо.
Створивши життя на планеті чудовій,
Творець забезпечив якнайкращі умови.
Її атмосфера, як ковдра, вкриває,
Від впливу космічного оберігає,
А сонце яскраве нас лагідним світлом
Завжди зігріває: і взимку, і літом.
Вихователь. Діти, як говориться в пісні — без сонця не було б життя на Землі, воно як і наші мами оберігає і зігріває всіх нас! Давайте пригадаємо з вами гру «Кому сонце потрібне» і пограємо в неї.
Візьміть кожен собі картинку і скажіть, кому сонце потрібно, а кому ні і чому саме. (Відповіді дітей.)
— Погляньте, наше сонечко — це мати, а навколо нього планети — це його діти.
Діти, я пропоную вам сьогодні здійснити космічну подорож до планет. А на чому ми зможемо її здійснити? (На космічному кораблі.)
— Тоді в дорогу! (Перевертається космічне коло, гасне світло.)
— Ось ми і в космічному просторі, по центру — Сонце і навколо нього кружляють планети. Давайте привітаємося з планетами.
А зараз ми за допомогою корабля облетимо всі планети.
Запитання для бесіди
— Долетіли до найближчої планети. Як вона називається?
— Долетіти до найбільшої планети. Якою є її назва?
— З’єднайте сузір’я.
— Долетіли до планети, де є життя.
Діти, космічний час дуже короткий, нам потрібно повертатися додому. (Гасне світло.)
Ось ми вже і вдома.
Підсумок
Вихователь. Сьогодні ми поповнили наші знання і зможемо ними поділитися зі своїми рідними.
Тема: Космічна подорож. Дитина і навколишній світ. Старша група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі