Тема: Чим хата багата. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Тема: Чим хата багата. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Програмовий зміст: поглиблювати знання дітей про українську хату, предмети українського національного побуту: посуд, рушники, скриню; викликати пізнавальний інтерес до історії української нації, її культури, побуту; показати красу колискових пісень, народних ігор; виховувати любов до праці, почуття гордості за український народ, бажання берегти національну культуру.

Хід заняття Чим хата багата. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Лунає українська народна мелодія. Діти заходять у світлицю і промовляють вірш.

1-а дитина

Ми є діти українські,
Український славний рід.
Дбаємо, щоб про нас маленьких
Добра слава йшла у світ.

2-а дитина

Все, що рідне, хай нам буде
Найдорожче і святе:
Рідна віра, рідна мова,
Рідний край наш — над усе.

У світлиці дітей зустрічає господиня в національному вбранні.

Вихователь. Куди ми з вами прийшли? (У світлицю.) Чому це приміщення називається світлиця? Давайте пригадаємо прислів’я про хату.

Діти

• Хату руки тримають.

• Без господаря двір плаче, а без господині хата.

Господиня звертає увагу дітей на те, як прикрашена світлиця. Розповідає про ставлення до хліба, про обрядові звичаї і традиції.

Народна гра «Подоляночка»

Дівчатка роблять коло, крутяться і співають, а одна дівчинка стає в середину і жестами показує те, про що йдеться в пісеньці.

Десь тут була Подоляночка,
Десь тут була молодесенька.
Тут вона впала — до землі припала,
Личко не вмивала, бо води не мала.
Ой, устань, устань, Подоляночко,
Обмий личенько, як ту скляночку.
Візьмися в боки, та у підскоки.
Підскоч до раю, бери дівча скраю!

Кого Подоляночка обирає, з тим танцює у колі, а діти плещуть у долоні.

Вихователь. Діти, а як ви гадаєте, для чого потрібна в українській хаті колиска? (Діти відповідають і співають відомі колискові.)

Господиня звертає увагу дітей на посуд і розповідає, що посуд купували на ярмарку. Там продавали багато різного посуду, рушників, хустин. А ще на ярмарку і продавці, і покупці співали веселих пісень, грали в різні ігри, раділи зустрічі зі знайомими.

Вихователь. А тепер підійдемо і подивимось, який посуд придбала господиня. (Діти називають посуд, розглядають візерунки й кольори, які використовували майстри у своїй роботі.)

— Ось і настав час нам прощатися з господинею. Подякуємо їй за цікаву розповідь.

Підсумок

Вихователь. Де ми з вами побували, діти? Про які предмети українського побуту говорили? І завершимо нашу подорож словами, якими українці з давніх-давен прощалися.

А на цім слові будьте здорові —
Та з усім домом, та з усім родом,
Бажаю вам щастя, здоров’я на довгі роки!

Тема: Чим хата багата. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *