Тема: Транспорт. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група
Програмовий зміст: ознайомити дітей із характерними для даної місцевості засобами пересування; продовжувати формувати розуміння і вживання узагальнюючого поняття транспорт: машину веде шофер, транспорт перевозить людей і вантажі; виховувати повагу до працівників транспорту, дотримуватися правил поведінки у транспорті: дисциплінованості, ввічливості, акуратності.
Хід заняття Транспорт. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група
Звучить сигнал, і до групи заїжджає Буратино на автобусі.
Вихователь. Діти, Буратино дуже сподобався віршик, в якому розповідається про те, де ми їздили, але він не може його повністю пригадати. Допоможемо йому? (Так.)
— Нам будуть допомагати наші… (пальчики та голівки, лобики, носики, шийки). Наш пальчик буде… (автомобілем).
— Тож, починаймо.
Їхали ми їхали,
До гори під’їхали
Виїхали, з’їхали,
Далі поїхали.
До ями під’їхали,
Яму об’їхали
І далі поїхали.
(водимо пальчиком по голові, опускаючись до носа)
— Згадав, Буратино? (Буратино говорить, що згадав і запам’ятав. І додає, що Алінка дуже гарно розповідала.)
— Що ще, Буратіно, ти шепочеш на вушко? А! Він звертається до мене з проханням. Ось що він говорить. «Наталіє Іванівно, будь ласка, загадаймо діткам загадки». Ви згодні відгадувати?
• Не літає, не журчить,
Жук по вулиці біжить,
І горять в очах жука
Два блискучих вогника. (Автомобіль.)
• То пряма, то рівна, то крута.
Поведе тебе по всіх світах.
Починається з порога
Безкінечна ця… (дорога.)
Довго вже їдемо. Час зробити зупинку та відпочити.
Фізкультхвилинка
Сів ведмедик у машину
Та й поїхав по малину. (Діти удають, що тримають кермо.)
А в малині джміль бринить, (Їздять по кімнаті.)
І злякався наш ведмідь. (Присідають і заплющують очі.)
Вихователь. А зараз Буратино дасть Вадикові легкову машину а Сашкові — вантажну. Погляньте, хто там сидить за кермом? (За кермом сидить шофер.)
— Правильно. А ще можна сказати, що за кермом сидить водій. Машину водить… (водій). Буратино теж водій. На чому він до нас приїхав? (На автобусі.)
— А який автобус у нього? (Автобус червоного кольору, просторий, великий, чистий, він перевозить людей.)
Кілька дітей розповідають про своє авто.
— Молодці, діти. А тепер пригадайте, як одним словом назвати автобус, машину, таксі? (Транспорт.)
— Буратино запрошує дітей сісти в його автобус і вирушити в подорож по справжній вулиці. Як слід поводитися в автобусі? (Відповіді дітей.)
Діти виходять на вулицю, стають у зручному для спостереження місці.
Вихователь. Що це їде?
— Як називається ця машина?
— Що нею перевозять?
— Для чого потрібна така машина?
— Де сидить водій?
Розповідь вихователя про призначення кожного виду транспорту, характерного для даної місцевості.
Рухлива гра «Транспорт і пішоходи»
Підсумок
Вихователь. Як можна одним словом назвати автобус, машину, трактор, трамвай?
Тема: Транспорт. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі