Спостереження за світлофором. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Спостереження за світлофором. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Програмовий зміст: закріплювати знання дітей про роботу світлофора (про червоний і зелений сигнал); ознайомити з призначенням жовтого сигналу; формувати уміння правильно переходити вулицю; виховувати обережність, розвивати уважність.

Форма заняття: екскурсія.

Хід заняття Спостереження за світлофором. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Вихователь. Сьогодні ми підемо до світлофора і подивимось, як він своїми вогнями регулює рух водіїв і пішоходів.

Промовляє він без слів
Добрим світлом кольорів,
Як дорогу перейти —
Ну-мо, вогнику, світи!
Знак червоний —
Треба стати
І хвилинку зачекати,
Жовтий мовить —
Будь готовий,
А зелений — йди здоровий! (Світлофор.)

Діти спостерігають, як змінюються кольори світлофора.

— На який сигнал світлофора дозволяється йти? (Зелений.)

— На який сигнал світлофора слід зупинитися? (Червоний.)

— Біля чого ми зупинилися? (Біля дороги.)

— Що їздить по дорозі?

— Які машини ви помітили?

— Якого вони кольору?

— Що везуть вантажні машини?

— А кого везуть легкові?

— Як сигналить машина?

— А чи ходять по дорозі люди? Чому?

— Де потрібно ходити людям?

Подивіться, люди спокійно переходять вулицю. Який сигнал зараз світиться? (Зелений.) Ось сигнал у світлофорі змінився. Який вогник засвітився після зеленого? (Жовтий.) Цей сигнал попереджає водіїв і пішоходів про те, що слід бути уважним, бо невдовзі буде червоне світло — заборона або зелене світло — дозвіл рухатися.

Жовте світло — попередження, чекай подальшого сигналу для руху. Дивіться, світлофор знову змінює свій вогник. Яке світло ми зараз побачимо? (Червоне.)

— Давайте поспостерігаємо, як змінюються вогники і як поводяться у цей час пішоходи і транспорт.

Пояснюючи дітям, вихователь допомагає їм осмислити взаємозв’язок між сигналізацією світлофора, дією пішоходів і водіїв.

Підсумок

Після спостереження діти грають у рухливі ігри «Кольорові автомобілі» та «Знайди свій колір».

Спостереження за світлофором. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *