Тема. Подвір’я бабусі Одарки. Дитина і навколишній світ. Старша група в дошкільному навчальному закладі

Тема. Подвір’я бабусі Одарки. Дитина і навколишній світ. Старша група в дошкільному навчальному закладі

Програмовий зміст: закріплювати знання про облаштування сільського подвір’я, його мешканців; згадати про український одяг; розвивати зв’язне мовлення; виховувати любов та повагу до українських традицій.

Хід заняття Подвір’я бабусі Одарки. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Дитина і навколишній світ. Старша група в дошкільному навчальному закладі

Вихователь. Сьогодні ми з вами здійснимо подорож у минуле: в ті часи, коли ваші дідусі й бабусі були такими маленькими, як ви зараз. Давайте подивимося, який вигляд мало сільське подвір’я в ті часи.

Розгляд макету сільського подвір’я, зробленого батьками і дітьми групи.

Дидактична гра «Чарівна скринька»

У скриньці — вироби, які виготовили діти. Дитина бере зі скриньки один виріб і розповідає про нього, не називаючи його. Коли діти відгадують, виріб доповнює сільське подвір’я. (Іграшки тварин.)

Вихователь. Діти, а що ж за подвір’я без криниці? Адже без води немає життя. Тому раніше на кожному подвір’ї обов’язково була криниця. Її завжди робили з великою любов’ю і ставилися до неї з пошаною. Біля криниці завжди стояло повне відро чистої прохолодної води — це була ознака того, що господар — добра привітна людина. (Діти роздивляються виготовлену криницю і ставлять її на подвір’я.)

— А чим же носили воду? (Відрами на коромислі.)

— На сільському подвір’ї завжди було багато квітів, росла різна городина, і кожна господиня намагалась прикрасити своє подвір’я якнайкраще. Навіть тин прикрашали: висаджували біля нього мальви, кручені паничі. (Діти прикрашають виготовленими квітками тин.)

Вихователь. Ну що ж, ще раз оглянемо нашу садибу. Хата є, хлів і тин, тварини і навіть криниця, рослини й квіти.

— А кого ж не вистачає? Бабусі Одарки. Десь вона забарилася. Давайте її покличемо. А поки вона прийде, поговоримо про український одяг.

— Як ви гадаєте, в що буде одягнена бабуся? (Спідниця, фартух, вишита сорочка, на голові хустка.)

А чому у бабусі не вінок на голові, як у вас? (Вінок носять дівчатка, а хустки українські жінки.)

— А ось і наша бабуся. Привітаємося з нею.

Бабуся. Добрий день, дітки. Я бачу, що ви дуже багато знаєте про український побут. Давайте пограємо в гру.

Гра «Віночок»

Діти стають у коло і під музичний супровід передають віночок одне одному. Коли музика стихає, дитина, яка тримає віночок, виконує в колі рухи українського таночку.

Підсумок

Вихователь. Чим вам запам’яталась подорож до бабусиного подвір’я?

Тема. Подвір’я бабусі Одарки. Дитина і навколишній світ. Старша група в дошкільному навчальному закладі

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *