Заняття 12 Тема. Курочка Ряба. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі

  Заняття 12 Тема. Курочка Ряба. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі

  Програмовий зміст: навчати дітей просторової орієнтації у визначенні напрямку вперед — назад; формувати вміння порівнювати предмети за величиною; закріпити лічбу в межах трьох; формувати вміння співвідносити число з цифрою; повторити частини доби; розвивати уяву, мислення, пам’ять; виховувати активність на занятті.

  Матеріал: курочка; 3 курчат (іграшки); 3 зернятка пшениці; фланелеграф; 3 сороки (площинні); по 1 площинному курчатку на кожну дитину; по 1 аркушу чорного картону; по 2 ялинки (велика й маленька); палички; по комплекту кружечків (1 — блакитний, 2 — жовтий, 3 — сірий, 4 — чорний).

  Хід заняття 12 Тема. Курочка Ряба. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі.

  У гості до дітей приходить Курочка Ряба, вітається з усіма.

  Вихователь. Сьогодні прокинулась Курочка Ряба вранці раненько, глянула на блакитне небо й подумала: «Так ось який сьогодні ранок».

  Вихователь показує дітям кружечок блакитного кольору.

  — Діти, розкажіть Курочці Рябі, яким для вас сьогодні був ранок. (Розповіді дітей.)

  Вихователь.

  Потім вийшла за поріг
  Прогулятись у дворі.
  А слідом — хлоп’ятка —
  Жовтії курчатка.
  Квокче їм: «Кудах-тах-тах,
  Не ховайтесь у кущах».

  Розбіглися курчатка, не може порахувати їх Курочка. Допоможемо, діти, їй?

  Діти лічать курчаток, які розміщені лінійно, по колу, хаотично.

  — Бігали курчатка у дворі і знайшли кілька зерняток пшениці. Не можуть порахувати зернятка. Діти, давайте порахуємо зернятка, визначимо, чи вистачить усім.

  Діти виконують завдання.

  Вихователь. Поснідали курчатка, а тим часом ясно-жовте сонечко визирнуло, а з ним і день настав — ось такий! (Показує кружечок жовтого кольору.) Зраділи сонечку курчатка й почали бігати вперед-назад. Давайте й ми разом із курчатками пограємо у гру «Вперед — назад».

  Вихователь роздає кожній дитині площинне курчатко. Діти біжать в заданому напрямку за командою вихователя.

  Вихователь. Притомились курчатка, та й посідали рядочком на сонечку. (Діти сідають.) А з лісу налетіли сороки і хочуть вкрасти наших курчаток. Давайте заховаємо їх. Коли я скажу: «Заховайте їх попереду!», — ви покладете їх перед собою, а якщо буде команда «Позаду!» — ви покладете їх за спиною. Намагайтесь ховати курчаток правильно й швидко, щоб сороки їх не побачили. (Діти, сидячи на килимку, виконують завдання.)

  Вихователь. Проминув день, почало сутеніти і надійшов вечір — ось такий. (Показує сірий кружечок.) Курочці Рябі вже й не видно, скільки сорок чатує на її курчаток. Допоможемо їй. Вихователь на фланелеграфі викладає силуети сорок (у межах трьох), а діти показують Курочці відповідну цифру.

  Вихователь. Полетіли собі сороки, а Курочка в сутінках погано бачить і просить допомогти знайти велику ялинку, за якою стоїть її хатка. Діти, візьміть у руки дві ялинки, прикладіть їх одна до одної, визначте, яка з них велика, а яка маленька, і викладіть велику на аркуші паперу, а щоб Курочка Ряба не заблукала, викладіть із паличок стежечку до великої ялинки.

  Діти виконують завдання.

  Вихователь. Курочка Ряба подякувала діткам та й повела своїх курчат спати. А надворі вже ніч — ось така. (Показує чорний кружечок.) А тепер ми з вами пограємо в гру «Добики». Я називатиму частини доби, а ви будете мені показувати відповідні кружечки.

  Заняття 12 Тема. Курочка Ряба. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі

  Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

  Комментарии закрыты.