Тема: Курочка Ряба. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: навчати дітей просторової орієнтації у визначенні напрямку вперед — назад; формувати вміння порівнювати предмети за величиною; закріпити лічбу в межах трьох; формувати вміння співвідносити число з цифрою; повторити частини доби; розвивати уяву, мислення, пам’ять; виховувати активність на занятті.
Матеріал: курочка; 3 курчат (іграшки); 3 зернятка пшениці; фланелеграф; 3 сороки (площинні); по 1 площинному курчатку на кожну дитину; по 1 аркушу чорного картону; по 2 ялинки (велика й маленька); палички; по комплекту кружечків (1 — блакитний, 2 — жовтий, 3 — сірий, 4 — чорний).
Хід заняття Курочка Ряба. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі.
У гості до дітей приходить Курочка Ряба, вітається з усіма.
Вихователь. Сьогодні прокинулась Курочка Ряба вранці раненько, глянула на блакитне небо й подумала: «Так ось який сьогодні ранок».
Вихователь показує дітям кружечок блакитного кольору.
— Діти, розкажіть Курочці Рябі, яким для вас сьогодні був ранок. (Розповіді дітей.)
Вихователь.
Потім вийшла за поріг
Прогулятись у дворі.
А слідом — хлоп’ятка —
Жовтії курчатка.
Квокче їм: «Кудах-тах-тах,
Не ховайтесь у кущах».
Розбіглися курчатка, не може порахувати їх Курочка. Допоможемо, діти, їй?
Діти лічать курчаток, які розміщені лінійно, по колу, хаотично.
— Бігали курчатка у дворі і знайшли кілька зерняток пшениці. Не можуть порахувати зернятка. Діти, давайте порахуємо зернятка, визначимо, чи вистачить усім.
Діти виконують завдання.
Вихователь. Поснідали курчатка, а тим часом ясно-жовте сонечко визирнуло, а з ним і день настав — ось такий! (Показує кружечок жовтого кольору.) Зраділи сонечку курчатка й почали бігати вперед-назад. Давайте й ми разом із курчатками пограємо у гру «Вперед — назад».
Вихователь роздає кожній дитині площинне курчатко. Діти біжать в заданому напрямку за командою вихователя.
Вихователь. Притомились курчатка, та й посідали рядочком на сонечку. (Діти сідають.) А з лісу налетіли сороки і хочуть вкрасти наших курчаток. Давайте заховаємо їх. Коли я скажу: «Заховайте їх попереду!», — ви покладете їх перед собою, а якщо буде команда «Позаду!» — ви покладете їх за спиною. Намагайтесь ховати курчаток правильно й швидко, щоб сороки їх не побачили. (Діти, сидячи на килимку, виконують завдання.)
Вихователь. Проминув день, почало сутеніти і надійшов вечір — ось такий. (Показує сірий кружечок.) Курочці Рябі вже й не видно, скільки сорок чатує на її курчаток. Допоможемо їй. Вихователь на фланелеграфі викладає силуети сорок (у межах трьох), а діти показують Курочці відповідну цифру.
Вихователь. Полетіли собі сороки, а Курочка в сутінках погано бачить і просить допомогти знайти велику ялинку, за якою стоїть її хатка. Діти, візьміть у руки дві ялинки, прикладіть їх одна до одної, визначте, яка з них велика, а яка маленька, і викладіть велику на аркуші паперу, а щоб Курочка Ряба не заблукала, викладіть із паличок стежечку до великої ялинки.
Діти виконують завдання.
Вихователь. Курочка Ряба подякувала діткам та й повела своїх курчат спати. А надворі вже ніч — ось така. (Показує чорний кружечок.) А тепер ми з вами пограємо в гру «Добики». Я називатиму частини доби, а ви будете мені показувати відповідні кружечки.
Тема: Курочка Ряба. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі