Тема: Чарівна рукавичка. Заняття з математики. Старша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: закріпити знання дітей про величину та форму предметів; уміння лічити в межах десяти (пряма та зворотна лічба); уміння орієнтуватися в часі та просторі; розвивати логічне мислення, бажання працювати самостійно; виховувати уважність, зосередженість, допитливість.
Матеріал: картки; м’яч; цифри.
Хід заняття Чарівна рукавичка. Заняття з математики. Старша група в дошкільному навчальному закладі
— Я знаю, що ви дуже любите казки, так? А сьогодні до нас завітала незвичайна казка — математична.
«Жили-були дід та баба. Холодно взимку, дрова закінчилися, нічим топить. От і послала баба діда в ліс. А дід так поспішав, що загубив рукавичку. Холодно йому, бідолашному, зовсім замерз».
— Давайте допоможемо дідові.
Дидактична гра «Якщо знаєш, лічи далі»
Діти стають у коло, вихователь — у середині нього, кидає м’яч і називає число, а діти лічать від цього числа прямою і зворотною лічбою по черзі.
— Ти, дідусю, поки ще не змерз, повертайся додому, а ми пошукаємо твою рукавичку і дров принесемо. Але ж снігу так багато, протопчемо доріжки.
Дидактична гра «Встав пропущену цифру»
Умова.
Дітям роздають індивідуальні картки з пропущеними цифрами. За допомогою індивідуальних наборів цифр вони заповнюють пропущені клітинки.
— А ось і рукавичка, та, що дід загубив, а до неї мишка поспішає: «Впусти, рукавичко, погрітися, бо змерзли лапки». Та не впускає рукавичка, просить виконати бажання-завдання.
Бабуся вишила візерунок на рукавичці, але на ньому є щось зайве.
1) В якої геометричної фігури немає ні початку, ні кінця? (У круга.)
2) Назвіть вихідні дні.
3) Що буде, коли мине середа? (Четвер.)
4) Що буде, коли вороні виповниться сім років? (Піде восьмий.)
5) Скільки кутів у квадрата?
6) У яких фігур стільки ж кутів?
— Впустила мишка жабку, аж тут стрибає зайчик-побігайчик: «Впустіть погрітися!» А рукавичка і йому дала завдання.
Робота з роздавальним матеріалом
1. На верхню смужку викладіть ялиночки — ось скільки (стукає музичним молоточком 6 разів).
2. Зайчиків викладіть на 1 менше.
3. Скільки ялинок? Скільки зайчиків? Чого менше? На скільки? Як зробити, щоб було порівну?
— Впустила рукавичка зайчика, а вовчик-братик теж проситься.
Рукавичка. А ти задачі розв’язувати вмієш?
Вовк. Ні, допоможіть, малята!
— З яких частин складається задача? Розв’яжіть задачу.
У білочки було 3 горішки, вона знайшла ще 2. Скільки горішків стало у білочки? (3 + 2 = 5)
Складання задач за індивідуальними картками.
— А ось і лисичка-сестричка теж поспішає до рукавички. І для неї є завдання.
Дидактична гра «Яка довша?»
П’ять стрічок різного кольору й різної довжини порівняти і покласти в ряд, починаючи від найдовшої до короткої.
— Впустили лисичку, аж раптом де не взявся ведмідь і теж біжить до рукавички.
Дидактична гра «Навпаки»
Назвати слова протилежного значення.
• Ранок — вечір;
• день — ніч;
• високо — низько;
• угорі — внизу;
• учора — сьогодні;
• ліворуч — праворуч.
— Всі звірята в рукавичці зігрілися. Як же нам бути? Адже слід рукавичку дідові повернути.
Дидактична парна гра «Збудуємо будинки» (з геометричних фігур)
— Тепер є де жити звірям, рукавичка вільна. А ми нічого не забули? (Забули дров назбирати.)
Діти стають у коло, посередині кола розкидані смужки з прикладами.
— Цілу в’язанку дров назбирали. Гарно ви працювали. Дякуємо всім!
Тема: Чарівна рукавичка. Заняття з математики. Старша група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі