Тема: Спостереження за папугою. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Тема: Спостереження за папугою. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Програмовий зміст: навчати дітей розглядати живий об’єкт — пташку, описувати її (за допомогою вихователя); закріплювати уміння розрізняти кольори; розвивати зв’язне мовлення, дрібну моторику пальців рук, увагу, логічне мислення; виховувати любов до птахів, позитивні емоції.

Словник: збагачувати словник дітей словами: папуга, пір’я, дзьоб, тулуб, овальний; активізувати вживання слів: голова, очі, крильця, хвіст, літає, стрибає, насіння.

Матеріал: різнобарвне пір’я; пташка — папуга у клітці; тарілочки з насінням соняшника для папуги, змішане з насінням квасолі (на кожну дитину).

Хід заняття Спостереження за папугою. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

(Діти знаходять у групі пір’ячко.)

— Що це, діти? (Пір’я.)

— Якого воно кольору? Як ви думаєте, чиє воно?

— Давайте пограємося з пір’ячком.

Дидактична вправа «Вітерець»

Мета: навчити дітей правильно робити видих.

(Вправа на піддування. Діти дмухають на пір’ячко.)

— А як ви думаєте, звідки взялося у нас це пір’ячко? (Міркування дітей.)

— Мабуть, його залишила якась пташка. Але де ж вона? (Діти шукають пташку у групі.)

— А ось і пташечка. Як же вона називається? (Папуга.) (Розглядання папуги.)

— Подивіться, яка красива, чарівна, барвиста пташка.

— Що це у папуги? (Голова.)

— Що у папужки на голові?

— Якого кольору очі?

— Ще у папуги є дзьоб. Що це?

— Що робить дзьобом пташка?

— Покажіть, як вона дзьобає зернятка. (Діти імітують рухи.)

— У папуги є тулуб?

— Якої форми тулуб? (Він схожий на яєчко, овальний.)

— А що це у папуги? (Крильця.)

— Для чого вони йому?

— Покажіть, як він ходить. А як стрибає?

— Що ще є у папуги? (Хвостик.)

— Подивіться, який він красивий і барвистий.

(3–4 дитини описують птаха.)

— Наша пташка зголодніла. Чим же її погодувати? Ой, діти у мене лежало маленьке насіннячко для папужки, але хтось висипав туди велике.

— Допоможете перебрати насіннячко?

Гра «Попелюшка»

— Потрібно вибрати все велике насіння. (Діти вибирають насіння на іншу тарілку.)

— Тепер давайте погодуємо пташку.

— Що робить пташка? (Дзьобає, клює.) Клює чим? (Дзьобом.) Який у неї дзьоб? (Міцний, маленький.)

— Подивіться, що я знайшла. Пташка принесла нам гостинці і пригощає нас.

(Діти пригощаються цукерками-горошком.)

Підсумок

— За якою пташкою ми спостерігали? Чи сподобалася вона вам? Чим саме? Чим ми її годували? (Відповіді дітей.)

Тема: Спостереження за папугою. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *