Заняття 11 Тема. Подорож Капітошки. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі

    Заняття 11 Тема. Подорож Капітошки. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі

    Програмовий зміст: закріпити знання дітей про цифри в межах п’яти; вміти співвідносити цифру з числом і навпаки; вміти розрізняти й називати геометричні фігури; знаходити подібне та відмінне в цих фігурах, розвивати логічне мислення; визначити рівень практичних навичок дітей орієнтуватися в часі, просторі (знати частини доби, усвідомлювати поняття учора, сьогодні, завтра); виховувати бажання працювати самостійно.

    Матеріал: цифри; геометричні фігури; картки із зображенням предметів; іграшковий Капітошка; картки-завдання з розвивальних ігор: «Не помились», «Відповідай зразу», «Що змінилось», «Назви предмети зверху, знизу», «Який котик відповів правильно?», «Птахи».

    Хід заняття 11 Тема. Подорож Капітошки. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі

    — Який настрій у вас, малята?

    — А щоб настрій став ще ліпшим, слід посміхнутись всім навколо.

    Посміхнулися сонцю: — Здраствуй, золоте!
    Посміхнулися квітці: хай вона росте.
    Посміхнулися дощику:— Лийся мов з відра!
    Посміхнулися друзям: зичимо їм добра.

    — Чи любите ви казочки?

    Казок чимало є на світі — і веселих, і смішних.
    Хіба зможемо прожити ми без них?

    Стук у двері, заходить Капітошка.

    Вихователь. Доброго дня, Капітошко! Чому ти такий сумний?

    Капітошка. Велика чорна хмарина забрала всіх моїх друзів краплинок із чарівного озера, і тепер воно майже висохло, не чути веселих пісень.

    Я вже і пісні співав, і просив, і сварився — нічого не допомагає. Хмарина мені дала чарівні скриньки червоного, зеленого, жовтого кольору. А я прийшов до вас по допомогу.

    Вихователь.
    Допоможемо тобі, Капітошко! Наші діти всім допоможуть. Давай свої скриньки, ми зараз полічимо, скільки їх всього? (Три.)

    — Якого вони кольору? Яка за рахунком зелена скринька? А скринька червоного кольору? Давайте подивимося, що у них поклала хмаринка.

    — Тут лежать картини із завданнями, які необхідно виконати. Щось не відкривається червона скринька. Що ж робити? Та в мене є чарівна паличка, зараз нею і скористаємося.

    Паличко, паличко — раз, два, три.
    Чарівну скриньку відчини.

    У червоній скриньці лежить завдання для гри «Весела лічба» (пряма і зворотна в межах п’яти).

    Гра «не помились»

    Вихователь виставляє цифри 3, 1, 5, 2, 4; діти повинні дібрати відповідну кількість іграшок.

    Гра «Який котик відповів правильно»

    — Ви гарно впорались із завданнями, які були в червоній скриньці, а зараз слід відпочити і послухати, що нам скаже хмарина.

    Психогімнастика «Слухаємо тишу»

    Діти йдуть по колу під музику. Музика стихає — діти зупиняються і заплющують очі. Вихователь каже пошепки завдання, діти з заплющеними очима їх виконують: підстрибнути 3 рази, тупнути ногою, присісти, стрибнути 2 рази, погладити себе по голівці, заховати руки за спину.

    Вихователь

    Паличко, паличко — раз, два, три,
    Зелену скриньку відчини!

    Хмаринка просить подивитись навколо себе і запам’ятати, якого кольору предмети.

    Гра «Якого кольору предмети?»

    — Що в групі зеленого кольору?

    — Що в групі є червоне?

    Гра «Що змінилось?»

    Діти повинні запам’ятати послідовність розташування фігур. За сигналом діти заплющують очі, а вихователь змінює їх місцями.

    Гра «Порахуй фігури і скажи на вухо відповідь»

    — Скільки трикутників?

    — Скільки кругів?

    — Скільки прямокутників?

    — Настав час відкрити жовту скриню.

    Хмарина не знає, де вона живе — вгорі чи внизу.

    Гра «Зверху — знизу»

    Вихователь називає різні предмети, а діти відповідають хором, де вони знаходяться. (Підлога, ноги, голова, стеля, літак, трава, хмарина…)

    — А зараз пограємо в гру «Птахи».

    — Коли прокидаються птахи? (Вранці)

    — Ви потягнетесь, коли я скажу «ранок», «день» — літатимете, коли скажу «вечір» — сядете навприсядки, «ніч» — спатимете.

    — Молодці, ви впорались з усіма завданнями, які хмарина приготувала Капітошці. Капітошка дякує вам. Ой, а що це за скринька?

    — Та це ж синя скринька! Що ж у ній? Допоможи нам ще, будь ласка, паличко!

    Паличко, паличко — раз, два, три.
    Чарівну скриньку відчини.

    — Так, тут сховані веселі краплинки. Візьміть їх, давайте допоможемо їм утворити чарівне озеро.

    Як весело краплинки заспівали!

    Давайте попрощаємось з ними. Що вам запам’яталось? Які завдання ви б ще хотіли виконати?

    Заняття 11 Тема. Подорож Капітошки. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі

    Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі
