Тема: Ким бути? Розвиток мовлення. Розвиток мовлення. Старша група в дошкільному навчальному закладі

Тема: Ким бути? Розвиток мовлення. Розвиток мовлення. Старша група в дошкільному навчальному закладі

Програмовий зміст

зв’язне мовлення: удосконалювати уміння складати розповіді і розповідати їх від першої особи; стимулювати вживання прислів’їв; вчити розуміти їх і пояснювати зміст;

звукова культура: закріплювати вміння добирати слова-назви професій на заданий звук; розширювати уявлення дітей про професії, їх значення; виховувати інтерес і повагу до трудівників, бажання працювати; розвивати логічне мислення, вміння доводити свою точку зору.

Словник: вправляти у вживанні іменників-назв інструментів, назв людей за фахом.

Матеріал: лялька Пустунчик, загадки про професії, олівці, картки із зображенням людей різних професій та інструментів, прислів’я, різноманітні предмети (іграшки, посуд, одяг).

Хід заняття Ким бути? Розвиток мовлення. Старша група в дошкільному навчальному закладі

У гості до дітей завітав Пустунчик.

Вихователь. Сьогодні до нас завітав Пустунчик. Він вирішив обрати собі якусь професію. Але Пустунчик не знає навіть назв професій. Давайте йому допоможемо. Я буду називати дії, які виконує людина, а ви будете називати її професію.

• Ваш одяг буде, як картинка:
все по вас — рукав і спинка.
Пришиє рівно комірець.
Хто так старається? (Кравець.)

• Ще до зорі прокидатися звик, першим стрічає сонце у місті.
Двір наш і вулиця, щоб були чисті, трудиться з раннього ранку… (двірник).

• Як у народі називають того,
хто землю обробляє,
Хто ниви житом засіває,
високі врожаї збирає. (Хлібороб.)

• Робить ліки й продає.
Відгадали, хто він є? (Аптекар.)

• Від хвороб людей лікує,
З ліками на них чатує. (Лікар.)

• Є паличка в нього в руках чарівна, за мить всі машини зупинить вона.
І він на дорозі з нею працює, і за порядком у місті пильнує. (Регулювальник.)

Вихователь. Ось професії ми з вами назвали. А тепер спробуйте визначити, кому що потрібно для роботи. Допоможе вам у цьому звичайний олівець.

(Робота в парах.)

(Діти повинні з’єднати олівцем предмет із представником професії, який його використовує.)

Вихователь. Кому що потрібно для роботи, ми визначилися, а Пустунчик хоче знати, що роблять тим чи іншим предметом.

Дидактична гра «Що роблять цим предметом?»

Пензликом — (що роблять?) — малюють, (хто?) — художники, діти. Ножицями — (що роблять?) — ріжуть, (хто?) — закрійники, витинальниці, перукарі

Голкою — (що роблять?) — шиють, (хто?) — швачки, вишивальниці. Лопатою — (що роблять?) — копають, (хто?) — садівники.

Ручкою — (що роблять?) — пишуть, (хто?) — вчителі, письменники, бухгалтери.

Сокирою — (що роблять?) — рубають, (хто?) — теслі, лісники. Термометром — (що роблять?) — вимірюють температуру, (хто?) — лікарі, синоптики.

Лінійкою — (що роблять?) — вимірюють, (хто?)— інженери, конструктори, школярі.

Віником — (що роблять?) — замітають, (хто?) — двірники тощо.

Вихователь. Пустунчик приніс із собою багато предметів і бажає з нами погратися. Він пропонує кожному з вас обрати предмет і від імені предмета розказати про нього.

Вправа «Що предмет розповість про себе?»

Дитина бере відповідний предмет і від імені предмета намагається цікаво розказати, чим він є, з чого зроблений, хто його зробив, для чого цей предмет призначений.

Вихователь. Народ склав дуже багато прислів’їв про працю. Поясніть, чому в одних прислів’ях вживається слово робітники, а в інших — робітнички?

Робітники.
Діло майстра боїться.

Хто багато робить, той багато вміє.

Добре в світі тому жити, хто працьовитий.

Робітнички.
Без роботи і день роком видається. Робить, як мокре горить.

На чужу роботу дивитись — ситому не бути.

Вихователь. Пустунчик дякує вам за добрі поради. Він тепер знає, яку професію обрати. Хочете знати, яку саме?

Діти. Так.

Пустунчик.
Назва цієї професії починається на звук [а].

Діти. Аптекар, агроном.

Пустунчик. А, може, на звук [м].

Діти. Медсестра, масажист, муляр.

(Пустунчик називає звуки, а діти добирають слова-назви професій на заданий звук: [б] — бібліотекар; [в] — водій, вихователь, вчитель; [д] — двірник; медсестра; [с] — сторож, стюардеса, садівник тощо.)

Підсумок

Вихователь. Як ви вважаєте, чи визначився Пустунчик із вибором професії? Чи може змінитися ваш вибір? Чому? Щоб ви порадили нашому другові?

Тема: Ким бути? Розвиток мовлення. Розвиток мовлення. Старша група в дошкільному навчальному закладі

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *