Тема: Зустріч із мишенятами. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: закріплювати знання про здоровий спосіб життя; формувати розуміння необхідності берегти своє здоров’я; виховувати дбайливе ставлення до свого організму, бажання його розвивати, тренувати, зміцнювати, загортовувати.
Хід заняття Зустріч із мишенятами. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Вихователь. Діти, сьогодні ми знову відвідаємо чарівну Країну здоров’я. У цій країні завжди чекають тих, хто з повагою ставиться до свого здоров’я і піклується про нього. (Заходить Півник.)
Півник. Добрий день, діти. Я так до вас поспішав. Мишенятам, які живуть у моїй казочці, дуже потрібна допомога, бо вони увесь час тільки граються. Нічого не роблять і не піклуються про своє здоров’я. Якщо їм ніхто не допоможе, вони можуть захворіти.
Вихователь. Ну що, діти, допоможемо цим мишенятам?
Заплющили очі, крутимося на місці і промовимо чарівні слова:
Один, два, три — повернись,
У казочці опинись.
Ось ми й опинились у казочці. Доброго ранку, мишенята!
Мишенята. А ви хто такі? І що ви тут робите?
Вихователь. Ми знаємо, що вас звати Круть і Верть і що вам потрібна допомога. Ми навчимо вас піклуватися про своє здоров’я.
Коли наше тіло здорове, то воно нас буде слухатися, тому що йому допомагатимуть помічники. Відгадайте, які:
На ніч два віконця самі закриваються,
А зі сходом сонця самі відкриваються. (Очі.)
— Для чого потрібні очі? Що треба робити, коли втомилися очі?
— А ще в народі кажуть: «Очі — дзеркало душі». Подивіться одне одному в очі і визначте настрій. Якщо настрій веселий, на обличчі з’являється усмішка. А щоб усмішка була гарною, слід щоб у вас були здорові зуби. Що для цього необхідно?
— Для здоров’я дуже корисною є цибуля. А який у неї запах? А що нам допомагає розрізняти запахи? Для чого потрібен ніс? (Щоб дихати.) А для зміцнення органів дихання давайте разом із мишенятами зробимо дихальну гімнастику.
Дихальна гімнастика
Затримати дихання, плескати у долоні, ніби ловити комарів: хто більше спіймає комариків на одному диханні.
Вихователь. Хто там пісеньку свою так співає: «Ку-ку-ріку»?
— Що нам допомагає почути ці чудові звуки?
Давайте розповімо мишенятам, як потрібно берегти слух. (Відповіді дітей.)
Вихователь. Що ми маємо на руках? Скільки пальчиків? Усі пальчики дружать між собою, люблять працювати і гратися. Давайте разом із мишенятками пограємося пальчиками.
Гра-забавлянка «Ой біда, біда, біда!»
Почергово всіма пальчиками торкнутися до великого: спочатку на одній руці, потім на другій, потім обома руками разом.
Ой, біда, біда, біда:
В річці кінчилась вода.
Це через Ванька —
Ванька умивали.
Мишенята. Аж у голові посвітлішало і на серці стало легше. І втоми ніякої немає. Тепер і потанцювати можна.
Підсумок
Вихователь. Ну що, мишенята, набралися здоров’я? А нам уже час повертатися до дитячого садка. Вас ми запрошуємо в гості і пригостимо вітамінним чаєм.
Мишенята дякують.
Дитина
Щоб росли ви, дітки, дужими,
Не будьте до себе байдужими:
Все тіло своє бережіть
І з народною медициною дружіть.
Тема: Зустріч із мишенятами. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі