Заняття 10. Тема. Весела мандрівка. Заняття з математики. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Заняття 10. Тема. Весела мандрівка. Заняття з математики. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Програмовий зміст:

    • рідна природа: закріпити знання дітей про свійських птахів (качка, гуска, курка) і тварин (кіт, коза); уточнити знання про диких тварин (ведмідь, білка, заєць); вчити розрізняти дорослих тварин та їхніх дитинчат, групувати за видами; вправляти у звуконаслідуванні; продовжувати вчити розрізняти й називати овочі та фрукти, виділяти їхні характерні ознаки;

    • математика: формувати знання про рівність та нерівність множин за кількістю елементів; вчити розуміти запитання «Скільки?», вираз «стільки — скільки»; слова порівну, більше, менше; вчити співвідносити величини в дидактичних іграх.

    Демонстраційний матеріал: картинки із зображенням птахів, тварин, іграшкові ведмедик, зайчик.

    Роздавальний матеріал: морквинки, тарілочки, дидактичні ігри «Посади ведмедика на свій стільчик», «Знайди парасольку», «Добери кришечку до каструлі», «Посади метелика на свою квітку».

    Хід заняття 10. Тема. Весела мандрівка. Заняття з математики. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    — Діти, а ви любите подорожувати? Давайте поїдемо всі гуртом — помилуємося природою, познайомимося з тваринами, птахами. А як ми поїдемо? Гадаю, поїздом буде найзручніше. Тут нам допоможе гра «Поїзд» — ви її знаєте.

    Діти шикуються в колону одне за одним. Поїзд рушає. Перша зупинка — озеро (дається сюжетна картинка).

    — Подивіться, хто плаває на воді? (Качки.)

    — А хто плаває разом із великими качками? (Каченята.)

    — Хто ходить бережком? (Гуси.)

    — Як називаються їхні дітки? (Гусенята.)

    — Скільки разом усіх гусей та качок? (Багато.)

    Друга зупинка — лужок.

    — Хто пасеться на лужку? (Коза-мама і маленькі козенята.)

    — Як говорить коза? Що вона робить? (Скубе травичку.)

    — Що роблять козенята? (Граються.)

    Розглядається інша картинка — «Кішка з кошенятами».

    — Кого ви ще бачите на лужку? (Кішку та кошенят.)

    — Скільки кошенят? (Багато.)

    — А скільки дорослих кішок? (Одна.)

    — Що роблять кошенята? (Бавляться.)

    — Де живуть кішка й кошенята? А коза і козенята? Так, це свійські тварини.

    Поїзд рушає далі, діти бачать картинку «Курка з курчатами».

    Вихователь (співає)

    Вийшла курочка гуляти,
    Щоб травичку пощипати
    І яєчко потім знести,
    Діткам радість ним принести.

    — Йшла курочка, йшла та й загубила своє яєчко. Кудкудакає: «Куд-кудак, де лежить моє яєчко?» Чи не тут воно?

    — Скільки всіх яєчок? (Багато.)

    — А курчат? (Одне.)

    Наступна зупинка біля білочки з кошиком.

    — Погляньте, що тут у кошику? (Гриби, горішки, та шишки.)

    — Що робить білочка? (Ласує горішками.)

    — Скільки в кошику горішків? (Багато.)

    — А грибочків? (Теж багато.)

    — А шишок? (Одна.)

    Діти підходять до іграшкового ведмедика.

    — Хто це заховався під кущиком? Де живе ведмедик? (У лісі.)

    — Він свійська чи дика тварина? (Дика.)

    Наш Мишко сьогодні хворий —
    Лапку він забив учора.
    Дай йому, Маринко, меду,
    Щоб утішився ведмедик.

    — А це хто пристрибав до нас? (Зайчик.) Бідне зайченя голодне — Ще й не снідало сьогодні.

    Давайте почастуємо зайчика та його друзів.

    Діти сідають за столи. Вихователь виставляє чотирьох іграшкових зайчиків.

    — Викладіть стільки морквинок, скільки у мене зайчиків. А тепер нехай буде на одну морквину більше (на одну морквину менше).

    Діти, які впоралися із завданням, грають у дидактичну гру.

    1. «Посади ведмедика на свій стільчик» (співвіднесення великого ведмедика з великим стільчиком, меншого — з меншим, найменшого — з найменшим).

    2. «Знайди парасольку» (співвіднесення кольору парасольки з кольором одягу кожної дівчинки).

    3. «Добери кришечку до каструлі» (співвіднесення кольору, розміру та візерунка).

    — Зайчики наїлися і хочуть погратися. Я буду вовком, а ви — зайчиками. Проводиться рухлива гра «Зайці та вовк».

    — Нумо, зайчики, стрибайте за мною в город — пошукаємо там чогось попоїсти. А я подивлюся, хто з вас що знайде.

    Діти знаходять городину та садовину. Вихователь запитує кожного — що це? Пропонує покласти овочі в кошик, а фрукти — у мисочку.

    — Ой, чуєте? Здається, хтось плаче.

    Діти підходять до іграшкового поїзда. У вагончиках сидять різні тварини, а їхні дитинчата ще не розмістилися.

    — Давайте допоможемо діткам віднайти своїх мам.

    Остання зупинка мандрівників — лісова галявина.

    — Правда ж тут гарно? Які чудові квіти ростуть! А якого вони кольору? (Діти відповідають.)

    — Ще й метелики літають. (Вихователь роздає дітям по одному метелику.)

    — Посадіть свого метелика на квітку.

    Проводиться гра «Посади метелика на свою квітку».

    — Доки ви садовили метеликів, прибігав їжачок із гостинцями. Але він дуже поспішав і не зміг побути з нами. Тож почастуймося самі.

    Діти пригощаються яблуками.

    Заняття 10. Тема. Весела мандрівка. Заняття з математики. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі
