Тема: У Бабусі на подвір’ї. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: навчати дітей розпізнавати тварин за голосом, наслідувати їх, правильно називати тварин та їх дитинчат; закріплювати знання дітей про те, чим харчуються свійські тварини; розвивати зв’язне мовлення, спостережливість, уміння слухати, логічне мислення; виховувати любов до тварин, бажання за ними доглядати.
Словник: активізувати вживання іменників: кішка, собака, корова, коза, свиня, кошенята, цуценята, телята, козенята, поросята; дієслів: гуляє, бігає, грається, їсть, лежить, стоїть.
Матеріал: клубочки різного кольору, картинки із зображенням тварин та їх дитинчат, картинки із зображенням житла тварин, їжа для тварин.
Хід заняття У Бабусі на подвір’ї. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
— Подивіться, діти, які чудові клубочки я сьогодні знайшла. Якого вони кольору? Як ви думаєте, хто б міг гратися цими клубочками? (Міркування дітей.)
— Ой, один клубочок покотився на подвір’я. Підемо за ним. Подивіться, він покотився на бабусине подвір’я. Хто є у неї на подвір’ї?
(Діти називають тварин.)
— До кого прикотився клубочок? (До котика.)
— Котик який? (Пухнастий, рудий, маленький.)
— Що він робить? (Бігає, вмивається, спить, ходить, співає пісеньку) Яку?
— Подивіться, що роблять інші тварини?
(Діти розглядають сюжетні картинки і розповідають, що роблять тварини.)
— Хто зображений на картинці? Що є у вашої тварини? (Називають частини тіла.) Як рухається тварина?
Дидактична гра «Хто в будиночку живе?»
Мета: впізнавати тварин за голосами.
Діти підходять до будиночків і питають: «Хто, хто в будиночку живе?»
Чути запис голосів тварин. Діти називають тварину за її голосом. Потім за картинками визначають тварину та її дитинчат: кішка і кошенята, собака та цуценята, корова і телята, коза та козенята, свиня і поросята.
Наші тварини зголодніли, але не пам’ятають, як потрібно попросити їсти.
— Як просить їсти корівка?
— А кішка? А собака? А коза?
(Діти наслідують голоси тварин. Запропонувати дітям наслідувати спочатку дорослих тварин, а потім їхніх дитинчат. Так вони будуть відпрацьовувати інтонаційну виразність мовлення.)
— А тепер давайте почастуємо їх обідом. Але що робити? Вся їжа лежить у купі.
— Кого і чим ми будемо частувати?
(Корівку нагодуємо травою, кішці наллємо молока тощо.)
Підсумок
— Тварини поїли і дякують діткам. Яких тварин ми зустріли у бабусі на подвір’ї? Які тварини вам найбільше сподобалися? Чому? (Відповіді дітей.)
Тема: У Бабусі на подвір’ї. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі