Заняття 10 Тема. Подорож казками з пір’їнкою. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі

    Заняття 10 Тема. Подорож казками з пір’їнкою. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі

    Програмовий зміст: продовжувати вчити прямої, зворотної лічби; закріплювати знання про пори року; формувати вміння називати, рахувати геометричні фігури і розповідати про них; вправляти в умінні орієнтуватися на площині; розвивати логічне мислення, творчу уяву, фантазію; виховувати посидючість, бажання прийти на допомогу ближньому.

    Матеріал: пір’їна; квітка; картки-схеми «Відгадай казку»; дидактичні ігри «Пори року», «Виправ помилку»; півник; ведмідь; колоски; колобок; клубок; порося з геометричних фігур; лисичка; Капітошка.

    Хід заняття 10 Тема. Подорож казками з пір’їнкою. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі

    — Погляньте, діти, якась чарівна пір’їна, здається, запрошує нас у казку. Рахувати починаймо, в казку швидко вирушаймо 1, 2, 3…

    — Здається ми в казці, але в якій? (На килимку — велика квітка.)

    — Так, схоже це казка «Дюймовочка». Але де ж сама героїня? Ось книжка з казками, мабуть, Дюймовочка її читала, а в ній — дивні малюнки.

    Дидактична гра «Відгадайте казку»

    320

    — Я здогадалась, Дюймовочці дуже подобаються казки, і вона вирушила в подорож казками. Але ж вона така маленька, і герої в казках зустрічаються не лише в добрі та чемні, можливо, їй навіть загрожує біда.

    Що ж, вирушимо на допомогу Дюймовочці.

    — Хто це спить під дубком,
    Ще й накрився кожушком.
    Тихо-тихо, не збудіть,
    То, напевно, спить ведмідь.

    Чому ж він спить? Весна вже настала, а він же зовсім пір року не знає.

    Дидактична гра «Пори року» (картинки з порами року)

    — Ведмедик каже, що крізь сон бачив маленьку дівчинку, що з півником розмовляла. А ось і Півник. З якої він казки? (Діти відповідають.)

    — Давайте допоможемо йому зібрати колоски. (Пряма і зворотна лічба.)

    — Що, Півнику, Дюймовочка була в тебе і пішла до Колобка? А ось і Колобок, він хоче пограти з нами.

    Дидактична гра «Розкажи про геометричну фігуру»

    Діти стають у коло, передають із рук в руки Колобка і кажуть слова: «Колобок, біжи, біжи, про круг нам розкажи».

    В кого залишився Колобок, той розповідає про геометричну фігуру.

    Наприклад: круг, вміє котитися, не має кутів і сторін.

    — Колобок дарує нам чарівний клубочок, який підкаже нам далі дорогу. А клубок веде до лісу. (Діти сідають за столи.)

    — Ой, кого це ми зустріли? (Поросятка.) З якої воно казки? Але воно дивне якесь. Чому? Бо зроблене з геометричних фігур.

    Дидактична гра «Порахуйте геометричні фігури і скажіть відповідь на вушко»

    321

    — Повів нас лубочок до великої річки. Як нам бути?

    Дидактична гра «Збудуємо місток» (цифровий ряд)

    — А біля річки зустрічає нас Капітошка. Ти не бачив Дюймовочку?

    — Дюймовочка дала завдання Капітошці. Давайте перевіримо, чи правильно він його виконав.

    Дидактична гра «Виправте помилку»

    Капітошка гадає, що на малюнку чотири прямокутники. А як вважаєте ви?

    322

    — Погляньте, клубок привів нас до лисички. Але вона втекла і, мабуть, Дюймовочку заховала. А що це вона залишила? (Велику цукерку)

    — А що ж у ній?

    План пошуку

    1. Пройти по зелених трикутниках.

    2. Повернути ліворуч і пройти 3 кроки.

    3. Підстрибнути 5 разів.

    4. Знайти Дюймовочку не в кошику і не в скриньці.

    На килимку знаходяться кошик, скринька, короб.

    Діти знаходять Дюймовочку.

    — Ось і повернули ми Дюймовочку до своєї квітки і разом з нею здійснили цікаву подорож улюбленими казками. Що вам найбільше запам’яталось?

    — А тепер час повертатися до дитячого садку.

    Рахувати починаєм,
    У дитячий садок вирушаєм.

    Заняття 10 Тема. Подорож казками з пір’їнкою. Заняття з математики. Середня група в дошкільному навчальному закладі

    Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі
