Тема: Подаруємо лялькам намисто. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: закріпити з дітьми назви кольорів; вчити групувати однорідні предмети за кольором; виконувати дії з ними — нанизування; збагачувати сенсорний досвід дітей у процесі ознайомлення з різними предметами; розвивати мислення, увагу, моторику рук; виховувати цікавість, допитливість, почуття взаємодопомоги.
Хід заняття Подаруємо лялькам намисто. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Грає музика.
Вихователь. Дітки, а ви чуєте музику? А де вона грає?
— Вона лунає з хатинки, де живуть наші Оксанка та Тарасик. Давайте тихесенько підійдемо і послухаємо. (Підходять до куточка народознавства.)
Бачите, дітки, як гарно Оксаночка прибрала в хатинці і сама причепурилася. Давайте запитаємо в Оксанки, чому вона така гарна та привітна. (Бере Оксаночку в руки.)
Ось на стільчики сідайте,
Оксаночку слухати починайте.
Оксаночка (вітається з дітьми.)
Я сьогодні рано встала
У хатинці все прибрала.
Одягнула гарний одяг,
Посміхнулась, все гаразд,
Скоро гості будуть в нас.
Вихователь. Та яка ж гарна в нас Оксаночка. Давайте розглянемо її одяг.
Що це? (Спідничка.)
— Якого ж вона кольору? (Червона.)
— А це сорочка вишиванка. (Дмитрик, Алінка, Катруся, скажіть: «Сорочка-вишиванка».)
— Це фартушок. (Кілька дітей повторюють.)
— На ногах у Оксаночки черевички які? (Червоні.)
— На голівку Оксаночка одягнула що? (Віночок.)
— А які ж гарні квіточки вплетені у віночок: червоні, сині, жовті і зелені листочки. (Назвати кілька дітей, щоб показали та назвали квітку за кольором.)
— А що це? (Так, стрічки, вони також різнокольорові.)
— На шию Оксаночка одягла намистечко, та яке ж гарне. Вона сама його зробила з ягідок горобини.
(Раптом задзвенів дзвіночок.)
— Хто це може бути?
(Заходить ведмедик вітається і промовляє до дітей.)
Ведмедик
По лісочку я ішов і дівчаток там знайшов.
Під дубком вони сиділи, у них ніжечки боліли.
Вихователь знімає з плечей ведмедика ранець із ляльками і запрошує його сісти відпочити. Діти розглядають дівчаток.
Вихователь. Це подруженьки прийшли до Оксаночки в гості.
В яких же вони гарних платтячках. (Синє, червоне, жовте, біле, зелене.)
Дівчатка
Ми веселі подружки!
Ми подружки-хохотушки
Ха-ха-ха-ха!
В гості ми до вас прийшли,
Друзів гарних ми знайшли.
Вихователь. Подруженьки дуже втомилися і Оксаночка приготувала їм килимки, на яких вони відпочинуть. Давайте посадимо їх на килимочки такого ж кольору, як у них платтячка.
Діти розбирають ляльок і, підходячи, садять їх на килимках, називають, якого кольору платтячко.
Гра з ведмедиком
Вихователь. Посиділи, відпочили, до ведмедика біжать, із ним погратися бажають.
А ведмедик все ричить,
Сісти їм на килимки велить.
Та подруженьки примхливі
Його слухать не хотіли.
Тут ведмедик сам підходить
Їх на килимки садовить.
Посадив, та ось біда,
Переплутав кольора.
Діти виправляють помилку.
— Чому вони засумували, такі невеселі стали? Давайте їх розвеселимо. Подаруємо квіточки та стрічки. (Діти беруть по одній квітці і стрічці. Кладуть коло ляльок за кольором.)
— Але вони так і не посміхаються, що з ними таке? (Одна з дівчаток шепоче на вушко вихователеві, що їм сподобалось намистечко Оксаночки.)
— Де ж нам взяти намистечка дівчаткам? (Оксанка виносить зі своєї хатинки чарівну скриньку і промовляє.)
Оксаночка
Скринечко, будь ласка, відчинись,
І намистечко покажись.
— Скринька не відчиняється, дітки давайте скажемо разом. (Діти повторюють.)
Скринька відкрилась, а в ній намистечко.
Ой, мишка в скриньці побувала
І намисто розв’язала, Все його перемішала.
Вихователь. Давайте допоможемо Оксанці нанизати намистинки за кольором.
Роздає дітям ниточки, вони сідають за стіл, шукають відповідного кольору намистинки і нанизують. Потім підходять до подружок і одягають намисто за кольором їхніх сукенок. Дівчатка дякують дітям.
Підсумок
Наприкінці заняття можна пограти з ведмедиком в українську гру «Хто це спить під дубком». Провести його в ліс, подякувати за те, що він допоміг подружкам.
Тема: Подаруємо лялькам намисто. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі