Заняття 1. Тема. Подорож на машині. Заняття з математики. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Заняття 1. Тема. Подорож на машині. Заняття з математики. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Програмовий зміст: вчити дітей виділяти один предмет із групи і складати групу з окремих предметів; ввести поняття один і багато; звертати увагу на узгодження числівника один з іменником у роді і числі; вчити порівнювати предмети за висотою, вживати при визначенні слова високий, низький; ознайомити з геометричною фігурою круг; вчити обстежувати фігуру шляхом тактичного рухового аналізу; закріпити знання про кольори; розвивати уважність, активність; виховувати інтерес до заняття, вміння слухати й розуміти запитання вихователя.

    Матеріал: велика машина; кубики; звірі: лисичка, зайчик, вовк, ведмідь; сунички в кошику; скринька з кругами.

    Хід заняття 1. Тема. Подорож на машині. Заняття з математики. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    За дверима сигналить машина.

    — Діти, ви чуєте, здається, до нас гості завітали. Та це ж велика машина, а сигналить тому, що з нею сталася аварія і всі кубики, які вона везла діткам, розсипалися.

    — Скільки ви бачите машин?

    — Скільки кубиків?

    — Кубики однакові чи різні за кольором?

    — Покладіть у машину синій кубик.

    — Скільки синіх (зелених, червоних…) кубиків ви поклали?

    Знов сигналить машина.

    — Чуєте, вже зовсім тихенько сигналить машина, вона задоволена тим, що ми з вами склали всі кубики. А тепер ми збудуємо з кубиків високу вежу, і для цього ми будемо ставити кубики один на один.

    — Іди, Сашко, візьми один кубик. Якого кольору кубик ти взяв?

    — Іди, Оленко, візьми один кубик. Якого кольору кубик ти взяла?

    — Що ми збудували? Скільки кубиків ми поставили? (Багато.)

    — Вежа вийшла висока. Давайте покажемо висоту вежі. Он яка вона висока.

    — Сумно вежі стояти одній, я побудую поряд ще одну. (Вихователь ставить поряд один кубик.)

    — Ця вежа теж висока? (Діти відповідають.)

    — Так, вона низенька. Давайте покажемо.

    Дидактична гра «Біля якої вежі машина?»

    — Вирушаємо в подорож на машині.

    Психогімнастика «Подорож на машині»

    1. Накачаємо колеса. (Вправа «Насос»)

    2. Поїхала машина повільно. (Біг по колу)

    3. Поїхала швидше.

    4. Перевірити гальма. (По колінках стукають: тук-тук-тук)

    5. Дорога до лісу нерівна. (Стрибають, просуваючись вперед)

    — Ось ми й приїхали до лісу. Хто нас зустрічає? Давайте привітаємось із звірятами.

    — Скільки звірів? (Багато.)

    — Скільки лисичок? (Одна.)

    — Скільки зайчиків? (Один.)

    — Скільки ведмедів? (Один.)

    — Скільки вовків? (Один.)

    — Так, діти, один зайчик, одна лисичка, один вовк, один ведмідь, а разом їх багато.

    Дидактична гра «Пригостіть звірят суничками»

    Умова. Кожному звіру потрібно дати одну суничку.

    — Весело звірятам з вами, дякують вони за гостинці і дарують чарівну скриньку. Хочете дізнатися, що там?

    — У скриньці геометричні фігури — круги. Скільки кругів? (Багато.)

    Вихователь роздає по одному дітям і запитує:

    — Яка це геометрична фігура?

    — Скільки кругів у Каті? У Сергійка? У Жені? (По одному.)

    — На що схожий круг? (Діти відповідають: на сонечко, тарілку, монетку.)

    — Що вміє робити круг? Він вміє котитися, бо в нього немає куточків. (Діти обстежують пальчиками круг, проводять по контуру, потім його котять.)

    — Біжить пальчик і не зупиняється. Давайте складемо круги в скриньку.

    — Ау! Ау!

    — Чуєте, хтось нас гукає? Матрьошки в лісі заблукали. Візьміть по одній матрьошці. Скільки, Ліно, ти взяла матрьошок? А ти, Микито? Ми зараз збудуємо для них високу вежу, і вони знайдуть свою маму.

    Робота з роздавальним матеріалом

    Діти будують з кубиків високу та низьку вежі.

    — Відшукали маму мотрійки. А нам час вирушати до дитячого садку, сідайте в машину та їдьмо. Що вам сьогодні найбільше сподобалось робити?

    — Що запам’яталось? Що б хотілось ще зробити?

    Заняття 1. Тема. Подорож на машині. Заняття з математики. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

    Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі
