Заняття 1 Тема. Подорож до країни геометричних фігур. Заняття з математики. Старша група в дошкільному навчальному закладі

    Заняття 1 Тема. Подорож до країни геометричних фігур.Заняття з математики. Старша група в дошкільному навчальному закладі

    Мета: формувати вміння знаходити відмінності та спільні ознаки геометричних фігур різних типів; вибирати та розташовувати геометричні фігури; виховувати вміння застосовувати свої знання про час, розв’язувати логічні завдання, обґрунтовувати свою відповідь; знаходити багато варіантів розв’язання.

    Демонстраційний матеріал: набір геометричних фігур; площинні фігури казкових героїв.

    Роздавальний матеріал: набір геометричних фігур, кулька з листом.

    Хід заняття 1 Тема. Подорож до країни геометричних фігур. Заняття з математики. Старша група в дошкільному навчальному закладі

    Вихователь.

    Доброго дня, малята!
    Одне до одного поверніться
    І лагідно усміхніться.

    Залітає велика повітряна кулька і до неї прикріплено листа, на якому написано:

    «Дорогі малята, запрошуємо вас вирушити в подорож до нашої країни. Хто ми — спробуйте відгадати.

    Ось я не стою і не стрибаю, жодного кута не маю. Хто я?

    — А ми у сторони протягли рівненькі відрізки, поміж них — чотири кути, як ріжки? Хто ми?

    — Персони ми зовсім не звичайні, фігури ми геометричні. Дорога до нас далека, з вами можуть трапитись незвичайні пригоди, але ми впевнені, що ви знайдете вихід, бо віримо, що ви розумні і кмітливі. До зустрічі!»

    — Діти, від кого цей лист?

    — А в якій країні живуть фігури геометричні?

    — А допоможе нам знайти країну геометричних фігур казковий герой.

    Розумний він, кругленький,
    На віконечку сидів,
    А потім стриб —
    І по доріжці побіг.

    — Хто це? (Колобок.) Веди нас, Колобок!

    1 завдання. Пройти лише по зелених трикутниках.

    — Ось Зайченя доріжку закриває, нас з Колобком не пускає. Зараз впораємось із завданням, і доріжка буде вільна.

    2 завдання

    Із двох однакових трикутників скласти нові геометричні фігури.

    — Зайчик не хоче пропускати, мабуть, йому цікаво з нами.

    3 завдання

    Подивіться на малюнок. Які геометричні фігури ви бачите?

    — Кого далі ми зустріли разом із Колобком? Так, Вовчика.

    — Викладіть його із кольорових сірників. (Подивитися на зразок, потім викласти самостійно.)

    Слуховий диктант

    Вихователь називає геометричні фігури, діти знаходять відповідні.

    — Нарешті, вовчик пропустив Колобка. Але наш Колобочок вирішив трішки відпочити, і ми з ним.

    Раз! Два! Всі присіли,
    Потім вгору полетіли.
    Три! Чотири! Нахилились,
    Із струмочка гарно вмились.
    П’ять! Шість! Усі веселі
    Летимо на каруселі.
    Сім! Вісім! В поїзд сіли,
    Ніжками затупотіли.
    Дев’ять! Десять! Відпочили
    І на місця тихенько сіли.

    — Колобок відпочив, а ми продовжуємо далі подорож. А назустріч йому хто? (Ведмедик.) І теж не хоче пропускати нас з Колобком. Подивіться на будинки. Який зайвий?

    — Ведмедик швидко пропустив Колобка. А хто наступний зустріне Колобка? (Лисичка.)

    — Лисичка хоче з’їсти Колобка. Необхідно швидко на допомогу йти!

    У кожного з вас намальовані Колобочки. Скільки їх? Що ви можете про них сказати? Так, вони однакові. Але треба зробити так, щоб вони відрізнялися один від одного. Тоді Лисичка заплутається.

    Діти розмальовують кружечки.

    — Образилась Лисичка і не хоче нас далі пускати. Давайте їй намисто подаруємо з шістьма намистинами. Шість намистин позначимо цифрою 6.

    Цифра 6 — дверний замочок.
    Зверху гак, внизу кружечок.

    — Ось, бачите, малята, і задобрили ми Лисичку, а вона пропустила нас у країну геометричних фігур. Але нам вже час повертатися до дитячого садка. Якщо швидко впораємось із завданням — повернемось до дитячого садка.

    Якими видами транспорту можна подорожувати? (Діти з наборів геометричних фігур будують різні види транспорту.)

    — Ось ми і в садочку! Влітає кулька з листом.

    — Ми були впевнені, що ви впораєтесь із завданнями. Дякуємо вам. Ми з вами дуже подружилися і даруємо вам на згадку набори геометричних фігур для гри.

    Заняття 1 Тема. Подорож до країни геометричних фігур. Заняття з математики. Старша група в дошкільному навчальному закладі

    Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі
