Тема: Огляд групової кімнати. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: ознайомити дітей із груповою кімнатою, закріпити назви обладнання (столи, стільці, книжкова поличка, шафи, килим), його призначення; виховувати бережливе ставлення до суспільного майна, акуратність, бажання підтримувати чистоту, порядок у групі.
Матеріал: іграшка — лялька Оленка.
Форма заняття: екскурсія.
Хід заняття Огляд групової кімнати. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Діти сидять півколом, хтось стукає у двері.
Вихователь. Діти, хтось хоче зайти до нас (вносить ляльку). Лялька Оленка прийшла в гості.
Оленка. Добридень, діти! Я у вашому садочку вперше. Розкажіть, що у вас є в кімнаті, де ви граєтеся? Малюєте? Розглядаєте книжки?
Вихователь. Подивись, Оленко, яка в нас кімната світла, простора, з великими вікнами (повертає ляльку навкруги).
Оленка. Діти, а як ця кімната називається? (Групова кімната.)
Вихователь. Так, це групова кімната. Тепер ти, Оленко, знатимеш. Діти, давайте тепер скажемо разом з Оленкою: «Групова кімната». Розкажіть нашій гості, що є у груповій кімнаті.
(Діти називають: стіл, стільці, книжкова поличка, шафа з іграшками, килим, кімнатні рослини, шафа, де зберігаються пензлі, олівці.)
(Після цього діти разом з Оленкою оглядають обладнання групової кімнати і з’ясовують його призначення.)
Вихователь. Підійдемо до шафи, роздивимося самі й покажемо Оленці, що є в цій шафі. Що це? (Показує по черзі олівці, фарби, пензлі.) Для чого вони потрібні? Скажіть Оленці ще раз, де зберігаються ці предмети, щоб вона запам’ятала.
А ось куточок, де живе багато книжок. Вони стоять на книжковій полиці. Де стоять книжки? (На книжковій полиці.)
Вихователь. (звертає увагу дітей на те, що з книжками потрібно поводиться обережно). Ми не показали Оленці, де ви малюєте й розглядаєте малюнки. На чому у вас лежить папір, книжки, олівці, коли ви малюєте? (На столі.) На чому діти сидять біля столу? (На стільцях.)
Дидактична гра «назви і покажи»
Дитина називає предмет і показує його: це пензлик, це олівець тощо. Вихователь пропонує підійти дітям до шафи з іграшками.
Оленка. Діти, а що зберігається в цій шафі? Як вона називається?
Вихователь. (читає вірш)
В нас живе без нірки мишка —
Краща подруга кота.
Тут і білка, в неї — шишка,
Не проста, а золота.
В нас і вовчик з зайцем дружить,
Доглядає лис курей,
Радощів багато дуже
В іграшок і у дітей.
Вихователь пояснює, що це шафа для іграшок. Пропонує розглянути і назвати іграшки.
Вихователь. Оленко, ти запам’ятала, де зберігаються іграшки? Ні? Хто підкаже Оленці, діти? Тепер і Оленка, і всі діти знатимуть, де зберігаються іграшки. Ще, діти, ми не показали Оленці, на чому ви граєтесь. (Діти розглядають килим.)
Оленка. Що це, діти? (Килим.)
Вихователь. Так, це килим. Поглянь, Оленко, чи гарний у нас килим.
Оленка. (захоплено розглядає килим). Ой, який він гарний! Як багато
на ньому кольорів. Які кольори є на вашому килимі? (Зелений, коричневий, червоний, чорний.)
Оленка. Діти, а чому на килимі такий безлад?
Вихователь. Друзі, давайте швиденько приберемо усі речі на свої місця. (Діти прибирають книги, іграшки, будівельний матеріал.)
Вихователь. А зараз я вам пропоную побудувати кімнату для Оленки. Що ми можемо туди поставити? (Діти називають меблі: стіл, стілець, шафа, диван, ліжко.)
Оленка. Як багато я дізналася сьогодні, діти. Як вам хороше і весело в дитячому садку. Я теж хочу з вами погратися. (Діти граються з лялькою.)
Підсумок
Вихователь. Діти, як добре, що ми все розповіли ляльці. Тепер у своїй ляльковій країні вона теж знатиме призначення кімнат і меблів.
Тема: Огляд групової кімнати. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі