Тема: Мій дитячий садок. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Програмовий зміст: закріплювати знання дітей про особливості роботи працівників дитячого садка (відповідальне виконання своїх обов’язків, чуйне і дбайливе ставлення до дітей); виховувати повагу до праці дорослих, бажання й уміння полегшити її, вдячність дорослим.
Хід заняття Мій дитячий садок. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Вихователь. Діти, сьогодні ми з вами проведемо подорож по дитячому садку. Давайте згадаємо, кого ми можемо там зустріти. (Завідувача, методиста, вихователів, кухарів, праль, прибиральниць). То ж вирушаємо у подорож, а подорожувати ми з вами будемо на маленькому казковому потязі.
Рухлива гра «Потяг»
Діти шикуються одне за одним у колону. За сигналом вихователя йдуть уперед, поступово прискорюючи темп. Під’їжджаючи до умовного місця, переходять на ходьбу. На слово «приїхали» зупиняються.
Ось і наша перша зупинка. Як вона називається? (Музична зала.)
Діти заходять до музичної зали.
Запитання для бесіди
— Для чого потрібна музична зала?
— Що діти тут роблять?
— Як звати музичних керівників?
— Що є в залі, для чого це потрібно?
Вихователь. Сідаємо знову в потяг і поїхали. (Потім діти ідуть до медичного кабінету.) Ось і знову зупинка. Як вона називається? (Медичний кабінет.)
Під час огляду вихователь запитує дітей про відомі їм предмети і про дії лікаря й медсестри. (Лікар на прохання дітей оглядає хворих ляльок.)
Діти йдуть далі.
Вихователь. Куди це ми приїхали? (Кухня.)
Кухар і його помічник розповідають про свою роботу. Діти оглядають предмети, які є на кухні.
Вихователь.
Прощаємося з кухарями і продовжуємо нашу подорож. Наступна зупинка… Яка? (Пральня.)
Діти вітаються з пралями, розпитують їх про роботу пральних машин.
Вихователь. Далі потяг нас повезе в кабінети завідувача та методиста.
Завідувач та методист запрошують дітей до себе в кабінет. Пригадують із дітьми, як вони приходили до завідувача, коли їх приймали у дитячий садок. А в кабінеті методиста розглядають цікаві іграшки та посібники.
Вихователь. Діти, потяг нас кличе в зворотню дорогу. Подякуємо працівникам садка за цікаву подорож.
Підсумок
Вихователь. А зараз до групи пригадують відомі вірші про дитячий садок.
1-а дитина
Дитсадок — веселий дім.
Тут робота є усім.
2-а дитина
Тут майструють,
Тут будують.
Лисові хвоста малюють.
З піснею про сонечко йду я в дитсадок.
Миле, миле сонечко,
Тобою тішусь як.
Тема: Мій дитячий садок. Дитина і навколишній світ. Середня група в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі