ЯК РОБІН ГУД СТАВ РОЗБІЙНИКОМ, ФОЛЬКЛОРНІ БАЛАДИ ПРО РОБІНА ГУДА, ГЕРОЇЧНІ ПІСНІ ТА БАЛАДИ, ЗАПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ ДО ТЕМИ, ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА, 7 КЛАС

Як Робін Гуд став розбійником, Фольклорні балади про Робіна Гуда, ГЕРОЇЧНІ ПІСНІ ТА БАЛАДИ, Запитання та відповіді до теми, зарубіжна література, 7 клас

 

1.  Хто був батько Робіна Гуда?(Головний лісничий  найбільших королівських заповідників – Шервудського та Бернесдейльського лісів  Х’ю Фітзу.)

2.  Де і коли народився Роб? (1160 року в місті Локслі.)

3.  Як ще називали Роба? (Локслі або Роб з Локслі.)

4.  Чим понад усе любив займатися Роб? (Блукати з батьком по лісі, спритно стріляти з луку, а зимовими вечорами слухати батькові розповіді про Зеленого Віллі – розбійника.)

5.  Ким мріяла бачити сина мати Роба? (Походила з благородної родини і хотіла бачити його значною особою при дворі короля або в абатстві.)

6.  Чого навчала його мати? (Читати, писати, гарні манери, бути правдивим і чесним.)

7.  Назвіть друзів хлопчика.(Віллі Геймвелл — син батькового брата, Маріан Фітцуолтер – дочка графа.)

8.  Як склалися стосунки батька Роба з графом? (Вони ворогували.)

9.  Яке нещастя трапилося в сім’ї Роба?(За змовою графа, шерифа та єпископа наклеп на батька і король забрав посаду, матір і Роба вигнали на вулицю без попередження, а батька посадили до в’язниці.)

10. Де жили Роб з матір’ю? (У батькового брата Геймвелла.)

11. Що пережив Роб ще через 2 місяці? (Померла мати, а згодом не стало і батька.)

12.  Як жилося Робу у дядька? (Віллі вчився у школі далеко від дому, Маріан теж відіслали до двору королеви Елеонори, як дізналися про дружбу з Робом, був самотній, дядько ставився до нього з ніжністю, але не міг повернути хлопцю щасливих днів.)

13. Яку новину повідомив одного дня дядько Робу? (Що є нагода випробувати свій лук і стріли і здобути гарний приз на змаганні лучників у Ноттінгемі.)

14. Яка нагорода чекає переможця?(Золота стріла, місце королівського лісника.)

15. Опишіть зовнішність Роба. («Ставний і гінкий, він  був убраний з голови до п’ят у все зелене і йшов великим бадьорим кроком. Серце його співало: юнак був сповнений великих надій і не мав жодного ворога в світі.») – с. 29

16. Кого зустрів Робін Гуд  у хащах Шервудського лісу? (Чоловіка, який незаконно посів батькове місце головного лісничого і безжально вигнав їхню сім’ю.)

17. Чому Роб скипів? (Бо  вони дістали його своїми дотепами та образливим реготом.)

18. На що побився об заклад? (Ватажок сказав, що якщо він влучить у ціль, отримає 20 срібних монет, а не влучить – прочухан.)

19.Яку ціль вказав лісничий? (Королівські олені, що були на відстані 100 кроків.)

20.Погодився Роб? (Так, він вбив оленя.)

21.Що обурило Робін Гуда? (Наказали забиратися геть, і ні слова про гроші.)

22.Які слова Роба лісничий сприйняв як погрозу? («Твоя пика вже намуляла мені очі. На тобі недоноски мого батька.»)

23.Що зробив Лісничий? (Підло вистрілив у спину, але наступив на суху гілку, заточився і стріла пролетіла біля самого Робового вуха.)

24.Як вчинив Роб? (Убив лісника, пустивши у відповідь свою стрілу, так помстився за батька, проте опинився поза законом.)

25.Де він зупинився? (На далекому узліссі  у бідної вдови, що мала трьох синів.)

26.Що вдова розповіла про синів? (Що їх теж оголосили розбійниками, що вбили  оленя, щоб не померти з голоду.)

27.За якої умови удовиченки погодилися прийняти його в свій загін? (Що він стане ватажком, якщо здобуде перемогу у змаганні лучників у Ноттінгемі.)

28.Чому Робу небезпечно було показуватися у місті? (За його голову винагорода 100 фунтів стерлінгів, та ще й сам шериф обіцяв від себе збільшити винагороду, бо ненависть до батька перейшла на сина.)

29.Як Робу вдалося потрапити на змагання? (Переодягся в жебрака: «Жалюгідний на вигляд жебрак у строкатому лахмітті… копицю рудуватого волосся прикривав каптур, повільно накульгував.)

30.Хто сподівався стати королевою дня? (Донька шерифа.)

31.Хто примусив Робове серце радісно стрепенутися? (Маріан – темне волосся, карі очі, витончені риси обличчя. Приїхала погостювати з Лондона.)

32.Умови змагання.(Перша ціль – 30 елів, хто влучить у яблучко, стрілятимуть у другу ціль – на 10 елів далі. Третя ще далі, аж поки не визначиться переможець, який отримає золоту стрілу, посаду королівського лісника та право обрати королеву дня.)

33.Хто став переможцем: Роб чи Одноокий? (Роб.)

34.Що запропонував шериф переможцю? (Щоб Роб Мандрівник пішов до нього на службу, і вручивши стрілу, майже силоміць повернув до дочки шерифа.)

35.Кому Роб вручив стрілу? (Маріан.)

36.Куди подався після змагань? (До Шервудського лісу, на місце , що вказали удовиченки.)

37.Про що повідомив один із синів Дебелий Вілл? (Нагадав, що хотіли обрати ватажком того, хто пошиє шерифа у дурні, здобувши золоту стрілу.)

38.Хто підтвердив, що Роб дійсно отримав стрілу? (Одноокий, що змагався з ним нарівні, а потім зник, це був Вілл Стютлі.)

39.Що подарувала ватага Робу? (Ріжок, яким він мав скликати своїх бійців.)

40.Яку клятву дали розбійники? (Забирати добро в багатіїв, допомагати бідним і ніколи не заподіяти лиха жінці.)

 

Як Робін Гуд став розбійником, Фольклорні балади про Робіна Гуда, ГЕРОЇЧНІ ПІСНІ ТА БАЛАДИ, Запитання та відповіді до теми, зарубіжна література, 7 клас

 

Повернутися на сторінку зарубіжна література 7 клас