ВІДГУК ПРО ПРОЧИТАНУ КНИЖКУ, ВІДГУК ПРО ТВІР МИСТЕЦТВА, УКРАЇНСЬКА МОВА, 10 — 11 КЛАС

  ВІДГУК ПРО ПРОЧИТАНУ КНИЖКУ, ВІДГУК ПРО ТВІР МИСТЕЦТВА, УКРАЇНСЬКА МОВА, 10 — 11 КЛАС

   

  План

  I. Значення читання для людини.

  II. Роль книги в моєму житті.

  1. Мої літературні уподобання.

  2. Улюблена книга «Роксолана».

  3. Що мене приваблює в постаті Роксолани.

  4. Як я зрозуміла авторський задум.

  5. Що корисного для себе я почерпнула з прочитаної книги.

  III. Вплив роману П. Загребельного «Роксолана» на мої читацькі уподобання.

   

  Потяг до читання у кожної людини з’являється в різний час. Одні захоплюються читанням із дитинства, інші — з шкільної лави, а дехто — у зрілому віці або навіть після виходу на пенсію. Але в тому, що у нас читаюча країна, можна переконатися навіть їдучи в метро: одні сидять з газетами, інші — з книжками.

  Я захопилася читанням зовсім недавно, у восьмому класі, коли до рук мені потрапила книжка Шарлотти Бронте «Джен Ейр». Відтоді читання стало життєвою потребою. А недавно я відкрила для себе жанр історичного роману.

  Роман Павла Архиповича Загребельного «Роксолана» нам задали на урок із позакласного читання. Я довго відкладала цей великий за обсягом твір, бо не мала часу на прочитання, а потім так захопилася, що не мала часу на інші уроки. Тепер це моя улюблена книжка і улюблений автор.

  Роман «Роксолана» знайомить нас з однією із найвидатніших українок — Настею Лісовською, яка в світову історію увійшла під ім’ям Роксолана. Про історичну постать Роксолани збереглося дуже багато документів: в країнах Західної Європи її вважали найжорстокішою правителькою. Павло Архипович Загребельний велику увагу приділив долі цієї неординарної жінки, але показав її у нерозривній єдності з тією історичною добою, в яку вона жила. Своїм твором автор ніби хоче припинити всі суперечки щодо постаті Роксо-лани, всі пересуди, бо вона була дитиною свого часу.

  Багато уваги приділяється письменником показові історичних умов України та Османської імперії, які формували і долю, і характер героїні. П’ятнадцятирічна бранка з України на все життя зберегла любов до рідного краю, мріяла про щастя своїх дітей на рідній землі. Але ще хоч раз побачити рідні простори їй не довелося, бо жінка в Османській імперії була безправною. Павло Загребельний спростував думку західних істориків про те, що за часів правління Роксолани збільшилася кількість турецьких нападів на українські та західноєвропейські землі, бо навіть най-могутніша жінка мала обмежені права, а в більшості випадків і зовсім їх не мала. Якби її вплив на Сулеймана Пишного був настільки великим, то вона б змінила закони і зберегла б життя усім своїм синам. Отже, не тільки прості невольниці, які поповнювали гареми багатіїв, а і впливові особи жіночої статі в Османській імперії не були вільними у своїх діях.

  Прочитавши цю книгу, я поповнила свої знання про боротьбу українського народу з турецькими і польськими загарбниками, дізналася про середньовічні традиції України і Туреччини.

  Роман Павла Загребельного «Роксолана» вразив мене не лише темою, а й авторською причетністю до усього, що відбувається на сторінках твору, доступністю викладу, мовним багатством матеріалу. Роман «Роксолана» належить до тих творів, які хочеться перечитувати ще і ще.

   

  ВІДГУК ПРО ПРОЧИТАНУ КНИЖКУ, ВІДГУК ПРО ТВІР МИСТЕЦТВА, УКРАЇНСЬКА МОВА, 10 — 11 КЛАС

  Повернутися на сторінку Твори з української мови 10 — 11 клас

  Комментарии закрыты.