Величальна пісня матерям (Твір-роздум). Твори з розвитку мовлення

Величальна пісня матерям (Твір-роздум). Твори з розвитку мовлення

План

1. Слово «мати» — найсвятіше на землі.

2. Без матері не було б ні вченого, ні митця:
а) відданість та любов до дітей;
б) навчання власним прикладом;
в) запалення вогню духовності.

3. Величальна пісня жінці-матері.

Найсвятішим словом «мати» називають Україну — нашу незалежну державу, землю, що нас годує. Чому саме для висловлювання найщиріших, найніжніших почуттів використовують рідне й милозвучне слово «ненька»?

З перших хвилин життя кожен відчуває теплоту й турботу найріднішої на світі людини. Скільки б не було у неї дітей, всім приділить увагу, віддасть часточку серця.

Матері виховують героїв, які мужньо захищають рідну землю, Вітчизну від поневолення; вчених, які примножують людський досвід і роблять нашу державу цивілізованішою ; митців, які творять культуру народу; робітників, селян, які працюють для створення матеріальних благ.

Матері власним прикладом вчать жити на цьому світі, несучи проміння доброти й людяності.

З роду в рід ненька несе вогонь духовності. Саме материнська пісня, казка, розповідь знайомлять з віковічними традиціями народу, в яких криються краса світу, його безмежність, незбагненність.

Матері готові захистити в тяжкі хвилини, вони в постійній турботі про долю дитини. Тому такою величезною трагедією є війни, що не тільки спустошують землі, а й відбирають у матерів найдорожче — їхніх дітей.

Материнська любов зігріває кожного протягом усього життя. Тому народ складає жінкам-матерям пісні, в яких бринять ніжний сум та невисловлена любов до найріднішої людини у світі.

Величальна пісня матерям (Твір-роздум). Твори з розвитку мовлення

Повернутися на сторінку Шкільні твори

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *