Вальтер Скотт, Запитання та відповіді, зарубіжна література

Вальтер Скотт, Запитання та відповіді, зарубіжна література

1.  Кого називали Колумбом у мистецтві? ( В. Скотта, бо вважають основоположником історичного роману? «Запровадив і примусив полюбити історичний роман»(О.Білецький), епіграф).

2.  Як називали Вальтера Скотта його співвітчизники?(Шотландським чарівником).

3.  Хто з письменників шанував його творчість?(Із захватом – Байрон, перечитав 50 разів. Порівнював із  Шекспіром – Пушкін. Вважав своїм учителем – Бальзак.)

4.  Літературна спадщина.(За період понад тридцятилітньої літературної діяльності створив 28 романів, 9 поем, а також повісті, літературно-історичні статті, історичні праці.)

5.  Де і коли народився письменник?(У 1771 році в Единбурзі.)

6.  Хто ще з письменників народився в Единбурзі?(Роберт Льюїс Стівенсон).

7.  Що ви знаєте про батьків письменника?(Батько  — спадковий баронет, відомий адвокат, а мати – донька професора медицини теж зі старовинного роду.)

8.  Яку освіту отримав?(Гарну освіту, закінчив у 1792 році правничий факультет Единбурзького університету.)

9.  Які знав мови?(Латину, німецьку, французьку, італійську.)

10.  Захоплення Скотта.(Багато читав, захоплювався поезією, історією, цікавився народними баладами і легендами.)

11.  Ким працював Вальтер Скотт?(Адвокатом, згодом шерифом, і роботу в суді, і обов’язки шерифа поєднував зі збиранням старовинних балад і пісень.)

12.  Перша публікація. (Тритомна фольклорна збірка «Пісні шотландського кордону»).

13.  Коли з’явився перший роман? Його назва. (У 1814 році «Веверлі».)

14.  На які два цикли поділяються прозові твори Вальтера Скотта? (Шотландський цикл та середньовічні романи.)

15.  У якому циклі романів вироблено так звану вальтер-скоттівську модель історичного роману?(У «шотландському» або «веверлійському» циклі: «Веверлі», «Роб Рой», «Пуритани» та ін.)

16.  Що це за модель?(Сюжет вигаданий, складні події із життя головного героя, який проходить тяжкі випробування і набуває життєвого досвіду. Але не відсуває історичні події на другий план, а саме вони становлять змістову основу кожного твору.)

17.  Як називався другий цикл романів Скотта? (Середньовічні романи: «Айвенго», «Абат», «Кенілворт», «Квентін Дорвард», «Талісман» та ін.)

18.  Що колекціонував письменник?(Старовинні речі, навіть дім побудував у вигляді  середньовічного замку, який перетворив на музей шотландської старовини.)

19.  Скільки мотивів у романі «Айвенго»?(Чотири: 1 – відвоювання нареченої, 2 – відвоювання влади, 3 – віра і забобони, 4 – фольклорні мотиви, балади.)

20.  Зачитайте характеристики цих чотирьох мотивів.(Сторінка 82: 1 — Айвенго і леді Ровена, 2 — Річард Левове Серце, Принц Джон, феодали, 3 –історія красуні Ребеки, 4 – Робін Гуд – у романі Локслі.)

21.  Яке значення цих мотивів у творі?(Усі мотиви разом розкривають ідею твору – необхідність подолання протистоянь і досягнення згоди основних суспільних сил.)

22.  Яку роль відіграє в романі образ короля Річарда?  (Ця реальна історична фігура є уособленням ідеї роману.)

23.  В чому автор відступає від історичної правди у змалюванні образу короля?(Ідеалізований образ, має великі  розбіжності з історичним прототипом. Насправді був войовничим, все життя провів у війнах, які призвели королівство до розорення. А у Скотта – мудрий правитель, який перший усвідомлює себе королем англійського народу ( і норманів, і саксів).

24.  Як ставилися сучасники до літературної творчості Вальтера Скотта? Як вони його називали?(Високо цінували, називали «Шекспіром роману».)

25.  Наскільки намальована Вальтером Скоттом картина середньовіччя відповідає дійсності?(В романах чимало домислів, нерідко він досить вільно поводився з історичними фактами і постатями. Та відтворив дух і колорит епохи, створив панорамний образ англійського середньовіччя.)

Вальтер Скотт, Запитання та відповіді, зарубіжна література

Повернутися на сторінку Зарубіжна література

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *