Твір-опис за картиною О. Мурашка «Похорон кошового». Твори з розвитку мовлення. Українська мова та література

Твір-опис за картиною О. Мурашка «Похорон кошового». Твори з розвитку мовлення. Українська мова та література. Шкільний твір.

О. О. Мурашко — український художник кінця XIX — початку XX століття. Для центральної постаті картини позував актор М. Старицький. У центрі цієї картини (1900) ми бачимо старого козака, що несе булаву — символ влади кошового. Ліворуч від нього — молодий козак, високий, кремезний, занурений у свої думки. Позаду несуть труну на дерев’яних ношах, чорний прапор. Обличчя козаків, наміть тих, що зображені подалі, виражають смуток, горе, навіть їхні фігури відтворюють тяжкий настрій. Таким настроєм пронизана вся картина: в усій широкій долині, якою йде похоронна процесія, темно — такі фарби, такий колір настрою учасників процесії.

Відбито в картині козацькі традиції: відкриті голови, свічки, полотнище на труні, одяг (шаровари, вишиті сорочки, жупани, широкі пояси).

Смуток і пригніченість відчуваються з першого погляду на картину. Але є щось таке у постатях і статурах запорожців, що вселяє оптимізм: справа кошового — в надійних руках!

Твір-опис за картиною О. Мурашка «Похорон кошового». Твори з розвитку мовлення. Українська мова та література. Шкільний твір.

Повернутися на сторінку Шкільні твори

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *