ЗАПОВІТ НАЩАДКАМ (ЗА ПОЕЗІЯМИ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА), УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

ЗАПОВІТ НАЩАДКАМ (ЗА ПОЕЗІЯМИ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА), УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

Заповіт — це висловлення останньої волі людини. Заповіт митця — ліричний твір, в якому той висловлює своє бажання не лише особистого, а й громадського, суспільно-політичного характеру.

Тарас Шевченко мріяв бачити Україну вільною і незалежною. У кар-тинах-мріях він малює повну єдність чарівної природи і життя її трударів. У поезії «І виріс я на чужині» поет, мріючи про справедливе суспільство, поетично відображає прекрасну картину всенародного щастя та вільного життя. Відчувається турбота Т. Шевченка про долю рідного народу, про його майбутнє і в поезії «Заповіт». У вірші поет звертається до рідного народу з наказом:

… вставайте,
Кайдани порвіте
І вражою злою кров’ю
Волю окропіте.

У цих рядках висловлене його заповітне бажання, здійсненню котрого він віддав усі сили і помисли. Це програма його життя, за виконання якої він мужньо боровся. Помираючи, він заповідає нащадкам порвати кайдани неволі і побороти ворогів і недругів, що несуть зло на рідну нашу землю. Т. Шевченко впевнений, що народ збудує нове суспільство — «велику сім’ю, вольну, нову». Друге прохання особисте і дуже скромне. Нехай не забудуть його, хай інколи згадають «незлим тихим словом».

Твій заповіт виконаний, Тарасе.
Тебе ніколи не забуде Україна.

ТВІР НА ТЕМУ ЗАПОВІТ НАЩАДКАМ (ЗА ПОЕЗІЯМИ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА), УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

Повернутися на сторінку Українська література, шкільна програма

Повернутися на сторінку Твори з української мови і літератури

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *