Твір на тему Я Б ПОБАЖАВ ТОБІ КОГОСЬ ОТАК ЛЮБИТИ, ЯК Я ТЕБЕ ЛЮБЛЮ… (За поезією В. Симоненка), Українська література, 11 клас

  Твір на тему Я Б ПОБАЖАВ ТОБІ КОГОСЬ ОТАК ЛЮБИТИ, ЯК Я ТЕБЕ ЛЮБЛЮ… (За поезією В. Симоненка), Українська література, 11 клас

   

  Душевні сили людини невичерпні, коли їх освячує любов. Найвищим проявом любові є, на мою думку, материнська любов, любов дітей до батьків, з якої природно витікає пошана «до свого роду і народу», піклування про їх добробут, здатність і готовність стати на їх захист у скрутну чи трагічну годину. Саме з цього формується найсвятіше почуття любові до рідного краю, рідної землі, до Батьківщини.

  Власне, після Шевченкового «Я так люблю мою Україну убогу» немає в українській поезії жодного поета, який би не освідчився у своїй любові до України, до рідної землі, не поклявся б їй у вірності, у готовності віддати за неї життя. У цих поезіях в особливому сяйві і красі постає Україна, її народ, на якому «світ стоїть, прекрасний, багаті душею люди».

  Василь Симоненко. З мужності народу, з горя і звитяжної боротьби виспівалася його поезія.

  Зболений ранніми болями, одержимий жагою любові до матері-Батьківщини, він виповів цю любов і цей біль у слові пекучому й шаленому:

  Дай мені у думку динаміту,
  Дай мені любові, дай добра,
  Гуркочи у долю мою, світе,
  Хвилями прадавнього Дніпра.

  Україна — мати, святиня, вона дає крила й снагу, глибінь роздумів і художні барви. У відданості поета Батьківщині — синівське щастя, його і сила, і честь:

  Ти дала мені радісну вдачу,
  Кров гарячу пустила до жил.
  Я без тебе нічого не значу,
  Ніби птиця без крил.

  Гортаєш сторінки поезій Василя Симоненка і ще раз переконуєшся, що він, випоєний соками рідної землі, духовно багатий, сповнений почуттям гідності, очима господаря і спадкоємця дивиться на її історію і її майбутнє:

  Щось у мене було
  І від діда Тараса,
  І від прадіда — Сковороди.
  Не шукаю до тебе
  Ні стежки, ні броду —
  Ти у грудях моїх,
  У чолі і в руках.

  «Грудочка землі», «Верба», «Прирученим патріотом.» Автор знову звертає увагу читача на чарівну природу України, на душевні скарби народу. Він пристрасно словами Великого Кобзаря наголошує, звертаючись до «приручених патріотів»:

  Нема на світі України,
  Немає другого Дніпра!..

  Художня палітра творчості Симоненка багатюща. Цікаво, що мотиви громадянської та інтимної лірики поета зливаються в однорідний поетичний сплав.

  Любов ліричного героя Василя Симоненка пристрасна, шалена. Його кохана — реальна жінка «одчайдушна, печальна, розхристана, голуба і безжально освистана». Він зустрічає свою кохану просто на вулиці, серед людського натовпу, біля під’їзду. І в цій прозі життя він знаходить велич почуттів.

  Ліричний герой кохає ніжно, чисто, палко. Любов дає духовне натхнення, очищає душу:

  І сьогодні вклоняється серце моє
  Тій земній, соромливій, жагучій жіночості,
  Що красою життя — материнством — стає.

  Це — Василь Симоненко. А взагалі, немає в світовій літературі особливо в поезії, жодного автора, який би не присвятив своїх творів інтимним переживанням. Це ж можна сказати і про українських поетів — і класиків, і сучасників. Їх твори освячені ласкавим світлом людяності, любові й доброти. Вони заворожують особливим чаром щирості, вистражданості, неспокою духу і чистоти почувань, високої людської гідності. Щаслива та людина, що вміє любити. Василь Симоненко вважав, що йому долею даровано багато щастя. На землі сміятись і страждати, жити і любить поміж людьми».

  Любов у його поезіях набуває вселенського характеру. Це любов до всього, що оточує людину:

  І тому світ завжди благословляє
  І сонце, що встає, і серце, що кохає.

   

  Твір на тему Я Б ПОБАЖАВ ТОБІ КОГОСЬ ОТАК ЛЮБИТИ, ЯК Я ТЕБЕ ЛЮБЛЮ… (За поезією В. Симоненка), Українська література, 11 клас

   

  Повернутися на сторінку Твори з української літератури, 11 клас

  Комментарии закрыты.