Світле почуття кохання Ярославни — вірної дружини князя Ігоря у «Слові про похід Ігорів», давня українська література, шкільна програма

Світле почуття кохання Ярославни — вірної дружини князя Ігоря у «Слові про похід Ігорів», давня українська література, шкільна програма

I. «Слово про похід Ігорів» — найдорожче художнє надбання східнослов’янських народів. (Використання символіки, крилатих фраз, постійних епітетів є свідченням того, що «Слово про похід Ігорів» — перший художній твір давньоруської літератури.)

II. Система образів «Слова про похід Ігорів».

1. Образи мужніх захисників Руської землі. («Слово про похід Ігорів»   глибокопатріотичний твір, що зображує передусім Ігоря, Всеволода та інших мужніх і сміливих воїнів, які пішли на бій з половцями. їм допомагає вся Русь, за них переживають не тільки люди, а й природа, Руська земля. Цей високопатріотичний твір хвилює нас і цими образами, серед яких найчарівніший — образ Ярославни.)

2. Роль жіночих образів у поемі «Слова про похід Ігорів». (Ліричність, ніжність, мир і спокій навколо домашнього вогнища несуть ці образи поеми. В них втілена печаль і турбота вітчизни про своїх воїнів.)

3. Ярославна — дружина новгород-сіверського князя Ігоря Святославича. (Символіка образу: це і глибоко ліричний образ жінки, втілення подружньої вірності, моральної чистоти, вся вона — жіноче чекання й тривога, вболівання за Ігореву дружину. З іншого боку — це й символ матері-вітчизни, яка послала русичів захищати рідну землю від ворога.)

4. Художня цінність образу Ярославни. (Ярославна — історична особа й разом з тим перший вигаданий образ, створений автором поеми. Ярославна постає перед читачами не як княгиня, а як звичайна жінка, яка дуже любить свого чоловіка-воїна, свій край. Плач Ярославни — це плач руської жінки, яка в своєму горі вболіває не лише за долю Ігоря, а й за долю його воїнів. Ярославна закликає сили природи допомогти коханому і його воїнам, і природа ніби відгукується на її прохання. Сили природи у творі персоніфікуються, набувають людських властивостей.)

5. Громадське і патріотичне значення образу Ярославни. (Образ Ярославни — це узагальнений образ жінки, яка любить свою країну, вірна своєму чоловікові й не лише вболіває про особисте горе, а думає про справу і дружину Ігоря. Вона закликає сили природи допомогти повернути Ігоря з полону, пощадити його воїнів.)

III. Значення образу Ярославни. (Ярославна в «Слові про похід Ігорів» — це один із найблагородніших і найдовершеніших у світовій літературі жіночих образів, який і донині хвилює читачів своєю чистотою, благородством, моральною силою.)

Твір на тему: Світле почуття кохання Ярославни — вірної дружини князя Ігоря у «Слові про похід Ігорів», давня українська література, шкільна програма

Повернутися на сторінку Шкільні твори з української літератури. Шкільні твори з української мови

Повернутися на сторінку Твори з української літератури (скорочено)

Повернутися на сторінку Усна народна творчість, український фольклор, шкільна програма

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *